Соціум

Руслан Марцінків: Дуже важливо, щоб люди брали участь у житті громади не лише через вибори

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

По 2 травня в Івано-Франківську триватиме голосування за найкращі проєкти у чотирьох категоріях міської програми «Бюджет участи». Це категорії: освітні проєкти, озеленення, інший благоустрій, благоустрій малих вулиць. Із поданих цього року 137 проєктів до участи в конкурсі допущені 104. На один проєкт у категоріях «освітні» (бюджет — 8 млн грн), «зелені проєкти» (1,5 млн грн) та «інший благоустрій» (4 млн грн) передбачено до 500 тис грн. У категорії «благоустрій малих вулиць» (бюджет — 12 млн грн) — до 3 млн грн. 

Руслан Марцінків Бюджет участі Івано-Франківськ

Відповідно в цих категоріях переможцями стануть мінімум чотири проєкти. Чому мінімум? Бо якщо проєкти будуть не на максимальні кошти (3 млн грн), а на менші, то переможців буде більше. Іншими словами – переможцями стають всі проєкти до вичерпування коштів в категорії. Саме тому спрогнозувати точну кількість переможців неможливо, зазначають організатори програми «Бюджет участи».

В пам’ять про героя і на знак вдячности зробили виняток для проєкту, який свого часу подав недавно загиблий на фронті Віталій Мерінов, відомий активіст, член виконкому, депутат міськради минулого скликання. Його проєкт буде реалізований поза програмою.

Читайте Руслан Марцінків: План дій на десятиріччя має стати інструментом для вирішення нинішніх проблем

Загалом на реалізацію проєктів у «Бюджеті участи» у 2023 році міська рада виділила 25,5 млн грн. У позаторішньому «Бюджеті участи» було 18 млн, минулоріч конкурс не проводили. Отож, як і в попередні роки, франківці зможуть безпосередньо впливати на зміни у своєму місті через голосування за проєкти, які отримають з міської скарбниці кошти на реалізацію. Саме в цьому й полягає ідея громадського бюджетування під назвою «Бюджет участи».

Координаторка програми «Бюджет участи» Христина Гнатів наголошує:

Кожен франківець може проголосувати за чотири проєкти.

Тобто, по одному в кожній категорії. А сам механізм голосування дуже простий: через Інтернет або безпосередньо в ЦНАПі. Проголосувати онлайн можна через дуже зручний сайт програми «Бюджет участи». Це можна зробити за допомогою IDcard (паспорта), електронно-цифрового підпису чи через розширену систему банків.

До системи банків входять: ПриватБанк, КонкордБанк, Банк Південний, Monobank, Ощадбанк, Радабанк, Кредобанк, Мотор-банк, Банк Восток, Ідея Банк, Асвіо Банк, Форвард Банк, Альфа Банк, А-Банк, ОТП Банк, Альянс Банк, Гранд Банк, МТБ Банк, Банк Глобус, ПРАВЕКС БАНК, ТАСКОМБАНК, СБЕРБАНК, Райфайзен Банк Аваль, АЛЬТБАНК, МЕГАБАНК, УКРСІББАНК, IZIBANK, УКРГАЗБАНК.

До Центру надання адмінпослуг треба прийти особисто з паспортом та ідентифікаційним кодом і проголосувати за допомогою оператора ЦНАПу.

Також Христина Гнатів звертає увагу на таку деталь:

Люди часто чомусь голосують лише за той проєкт, за який їх попросили проголосувати. При цьому забувають, що мають право ще на три голоси, тож можуть підтримати й інші ініціативи.

Читайте Руслан Марцінків: Настав час зупинити ворожу діяльність російської православної церкви церкви на українській землі

Багатьох франківців цікавить, скільки голосів треба набрати, щоб проєкт переміг. «Наша відповідь: більше, ніж ваші конкуренти. Тобто немає межі, яку ви перетнете, і ваш проєкт буде профінансовано. Треба стежити за іншими проєктами й робити так, щоб ваш проєкт був серед прогнозованих переможців. Кожен автор у своєму особистому кабінеті може побачити, на якому місці є його проєкт серед конкурентів», — зазначають на сайті програми «Бюджет участи».

Дуже важливо, щоб люди могли брати участь у житті міської громади не тільки через обрання депутатів міської ради чи міського голови, а й прямим голосуванням визначали, що потрібно робити в місті чи селах, а що не потрібно. Такий механізм у нас створено. Тож іванофранківці мають можливість пришвидшити ремонт на своїх вулицях, у школах чи дитсадках, озеленювати місто чи поставити дитячий майданчик у своєму дворі. Цим залученням до прийняття рішень люди упевнюються, що багато що в житті міста й сіл залежить прямо й від них, — зазначив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Мирослав Стефанців

На правах промо

Читайте Руслан Марцінків: Допомога міста дозволить фінансово полегшити людям перехід на індивідуальне опалення

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.