Соціум

Руслан Марцінків: Допомога міста дозволить фінансово полегшити людям перехід на індивідуальне опалення

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У 2023 році, згідно з рішенням Івано-Франківської міської ради «Про врегулювання питань теплопостачання у м. Івано-Франківську» від 10 березня, від централізованого опалення буде від’єднано 38 багатоквартирних будинків. Це ті, що раніше отримували тепло від котельні ТОВ «Станіславська теплоенергетична компанія» (СТЕК) на вулиці Індустріальній, 34. Загалом це — 2015 квартир. За рішенням міської ради, власники цих квартир отримають 50 тис грн  на заміну внутрішніх і зовнішніх мереж та встановлення індивідуального опалення.

Механізм і процедуру нарахування цих коштів було затверджено на одному з останніх засідань виконкому міської ради. Допомога жителям на заміну опалювальної системи з міського бюджету становитиме майже 100 млн грн.

індивідуальне опалення новини Івано-Франківська

“Від’єднання житлових будинків від систем централізованого опалення та постачання гарячої води відбувається через закінчення терміну експлуатації та неможливість подальшого використання теплових мереж”, — мовиться в рішенні міської ради.

Наступний рік ми не зможемо розпочати з центральним опаленням для мешканців цих мікрорайонів, які обслуговував колишній СТЕК, — роз’яснив ситуацію міський голова Руслан Марцінків. — Бо постійні прориви труб і неякісно надані послуги опалення – це, в першу чергу, незручності для людей, які мерзнуть у холодних квартирах, поки тепловики латають труби. Ситуація з опаленням у цих мікрорайонах з кожним роком ставала все гірша й гірша. Тож ми перейняли досвід міста Дніпра в переведенні на індивідуальне опалення, розбили мікрорайон на черги. Доведеться відключити більше 100 будинків. Для міського бюджету це будуть великі видатки, однак це дозволить фінансово полегшити людям перехід на індивідуальне опалення.

У першій черзі на перехід на індивідуальне опалення та отримання 50 000 грн — мешканці 38 будинків за адресами:

 • вул. С. Бандери, 6; 60-А; 62-1; 62-3;
 • вул. Гвардійська, 5 і 7;
 • вул. Дудаєва, 1;
 • вул. Карпатської Січі, 5;
 • вул. Є. Коновальця, 80; 88-А; 106-А; 128; 130; 136-Д; 147; 149; 207;
 • вул. Львівська, 7-А;
 • вул. Національної Гвардії, 16; 18; 20;
 • вул. С. Петлюри, 1; 5-А; 7; 23;
 • вул. Республіканська, 3;5-А; 15;
 • вул. О. Сорохтея, 16; 16-А; 32;
 • вул. В. Чорновола, 94; 96; 98; 102-А; 104; 143; 153.

Із цих 38 будинків 19 уже мають дозволи на від’єднання від теплової централі.

Щоб отримати з міського бюджету 50 000 грн для переходу на індивідуальне опалення, мешканцям будинків із першої черги потрібно:

 1. Провести збори та обрати уповноважену особу житлового будинку, яка представлятиме інтереси співвласників у вирішенні питань щодо відключення багатоквартирного будинку. Оформити протокол зборів.
 2. Замовити й отримати технічні умови на від’єднання від централізованого опалення в ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго».

Заяву з копією рішення Івано-Франківської міської ради від 10.03.2023 р. №47-34 «Про врегулювання питань теплопостачання у м. Івано-Франківську» подає уповноважена особа до теплопостачальної організації.

 1. Замовити й отримати технічні умови на реконструкцію системи газопостачання об’єкта або технічні умови на тимчасове приєднання до електричних мереж електроустановок.

При встановленні газового індивідуального опалення замовляється також: гідравлічний розрахунок газових мереж будинку, проєкт на заміну загальнобудинкових газових мереж на облаштування індивідуального опалення. Постачальником послуг індивідуального опалення може бути газо- або електропостачальна організація.

 1. Звернутися за матеріальною допомогою в розмірі 50 000 грн для облаштування індивідуального опалення у квартирах мешканців та реконструкції газових/електричних мереж будинку в цілому.

Алгоритм дій:

 • уповноважена особа від будинку подає в ЦНАП копії документів, виготовлених для переходу на індивідуальне опалення: копію технічних умов на від’єднання від ЦО; копію технічних умов на реконструкцію системи газопостачання об’єкта, приєднаного до ГРМ, або технічних умов на тимчасове приєднання до електричних мереж електроустановок. При встановленні газового індивідуального опалення: копію проєкту гідравлічного розрахунку газових мереж будинку; копію проєкту на заміну загальнобудинкових газових мереж.
 • Заявник після того, як уповноважена особа передала у ЦНАП попередній пакет документів, звертається в ЦНАП із заявою встановленої форми та копіями паспорта громадянина України; реєстраційного номера облікової картки платника податків; документів, що підтверджують право власности на квартиру; реквізитів рахунку, відкритого в установі банку.
 1. Виконання будівельно-монтажних робіт у будинку і поквартирного встановлення індивідуального опалення. Роботи виконують ліцензовані організації.
 2. Від’єднання від централізованого опалення. Роботи виконують ліцензовані організації. Від’єднання будинку від мереж центрального опалення здійснюється в міжопалювальний період.
 3.  Після підписання відповідного акту будинок відключається від мереж центрального опалення. Абонентам припиняється нарахування плати за послуги центрального опалення.

Отже, кошти можна отримати лише після виконання четвертого кроку й після того, як уповноважена особа подасть документи у ЦНАП. Кожен мешканець тоді особисто має звернутися в ЦНАП (вул. Незалежности, 9) із заявою на отримання коштів.

За деталями звертатись: 0342 78 41 10, 050) 808 11 20.

Як повідомив Руслан Марцінків, уже є перші вісім будинків (загалом 472 квартири), які виконали всі необхідні кроки та могли з понеділка, 27 березня, звертатися за виплатами. А для тих жителів, які не потрапили до першої черги, очільник громади нагадав, що місто надає матеріяльну підтримку на встановлення індивідуального опалення у розмірі 10 тисяч гривень і на придбання газового котла — 13 тис грн.

У планах міської ради на 2024-2025 роки — від’єднання від централізованого опалення ще понад 60 будинків. Для ліцею №12 і дитячого садка, які розташовані в районі відключень, встановлять індивідуальні котельні.

На цей час в Івано-Франківську чимало багатоквартирних будинків уже перейшли на індивідуальні системи опалення квартир. Показовий приклад — ОСББ «Китайська стіна» на Хоткевича, 54. Там поетапно від 2019 року не тільки замінили мережі, а й утеплили стіни, дахи та підвали завдяки активності керівництва ОСББ та участі цього обєднання в міжнародному проєкті з енергозбереження.

Мирослав Стефанців

На правах промо

Читайте: Руслан Марцінків: Хоч нині непросто з фінансами, але впорядкування міста і сіл намагаємося продовжувати

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.