Політика

Нардепа з Прикарпаття спіймали на кнопкодавстві

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Щонайменше 15 нардепів кнопкодавили 45 разів за час роботи Верховної Ради 9-го скликання у 2019 році. Таку кількість порушень зафіксував Громадський рух ЧЕСНО та інші журналісти.

Кнопкодавів зафіксували під час голосувань щодо восьми законопроектів, а також за процедурні рішення та під час реєстрації на пленарні засідання.

Тільки 18 грудня Руху ЧЕСНО вдалося зафіксувати 20 фактів кнопкодавства.

Найбільше фактів неособистого голосування зафіксовано за нардепами фракції “Опозиційна платформа — за життя” (ОПЗЖ) — 27. Найчастіше процедуру голосування порушував Володимир Кальцев.

Чотири нардепи-мажоритарники новоствореної депутатської групи “Довіра” кнопкодавили 8 разів. У списку, зокрема, також кнопкодави попередніх скликань – прикарпатець Андрій Іванчук, Василь Петьовка, Роберт Горват. Також у групу увійшов мажоритарник з Донецької області Олександр Ковальов, якого Рух ЧЕСНО першого впіймав на кнопкодавстві у Верховній Раді 9-го скликання.

Читайте також: Людина тижня за версією “Репортера” – Андрій Іванчук

Зокрема, нардепи кнопкодавили за такі законопроекти:

  • Вісім фактів під час різних голосувань за законопроект №2116 — “Про Державне бюро розслідувань”;
  • Вісім фактів під час різних голосувань за законопроект №2299 — щодо вдосконалення освітньої діяльності у сфері вищої освіти;
  • Сім фактів під час різних голосувань за законопроект №2490-1 щодо забезпечення конституційних принципів у сферах енергетики та комунальних послуг;
  • Два факти під час різних голосувань за законопроект №2317 щодо покращення адміністрування акцизного податку;
  • По одному факту за законопроекти №1016, №1012, №1052, №2609.

Нагадаємо, Верховна Рада на пленарному засіданні 19 грудня ухвалила у другому читанні та в цілому проект закону Руслана Стефанчука щодо забезпечення особистого голосування народними депутатами на пленарних засіданнях парламенту №2148. Законопроект підтримали 261 депутат.

Цей законодавчий акт уперше в історії незалежної України криміналізує кнопкодавство нардепів. Ще одна важлива новела: журналісти зможуть повідомляти Апарату ВРУ про виявлені ними факти кнопкодавства.

Також на розгляді в Конституційному суді перебуває законопроект №1027 президента України Володимира Зеленського про позбавлення мандату за кнопкодавство. Згідно із законопроектом глави держави, порушником вважається також той, хто дозволив кнопкодавити за себе.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.