Люди Статті

Людина тижня за версією “Репортера” – Андрій Іванчук

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Цього разу «Репортер» вирішив відзначити нардепа-мажоритарника Андрія Іванчука. Він був у попередньому скликанні, виграв вибори знову, але ще не встиг потрапити до нового парламенту, як потрапив «під роздачу» президента Володимира Зеленського.

Ви вже мабуть чули й читали, що минулої п’ятниці на Прикарпаття приїжджав президент. Між нарадами у франківському аеропорту та біля зруйнованого моста у селі Довге-Калуське Зеленський представив громаді нового голову ОДА – Дениса Шмигаля.

До теми: У Городенці священник публічно підтримав кандидата у нардепи під час фестивалю (ВІДЕО)

На представленні президент заговорив про ремонт доріг на Прикарпатті. Мовляв, отримав записку, що в селі Космачі Косівського району немає дороги з 1991 року. Відтак голова села Дмитро Бербеничук доповів, що є 15 км, які потребують ремонту. І на це треба 175 млн грн.

«175 мільйонів і все буде нормально?» – перепитав Зеленський і, не дочекавшись відповіді, переключився на Іванчука, який теж був у залі.

«Я от тут бачу пана Іванчука. Ви стали депутатом, я чув. Ви зря сюди прийшли. Ви ж з цих країв, ви тут народилися? Ви з Коломиї, дуже добре. Дивіться, Андрій, 175 мільйонів є? Причом тут бюджет? Шо ви від того бюджета… Ви ж від нього вже відрізані, якщо ви в курсі, інші люди вже прийшли. 175 мільйонів, можете допомогти? Просто таке чоловіче питання», – сказав Зеленський.

Іванчук намагався щось заперечити, але президент не вгавав: «У нас немає такого бюджету, аби побудувати зараз всі дороги. Але ми хочемо допомогти людям. Ви мажоритарник, вас переобрали. Ви можете знайти 175 мільйонів? Допомогти?».

На це Іванчук відповів, що він депутат від іншого округу. Що в його окрузі теж з дорогами проблеми.

«175 мільйонів – це нічого, – продовжував Володимир Зеленський. – В принципі, я можу назвати прізвища людей, яких ви знаєте, у яких ці гроші є: на завтрак, на обід і на ужин. На сніданок, вибачте. Я маю на увазі, ну допоможіть. Ну, журналісти знімають… до вас буде повага. Допоможете? 175 мільйонів. Домовились. Одне я вас тільки прошу, якщо ви мене обдурите… Ви не можете. Я дам всі ваші телефони і адреси всім селянам того містечка, вони до вас прийдуть. Не приїдуть, бо дороги нема. Не обманюйте, будь ласка. Дякую. Питання рішили».

Того ж дня на сторінці нардепа у Facebook з’явилося відео, де Іванчук розповідає, що Зеленський насправді хотів, аби той «використав свій досвід і допоміг переможцю від «Слуги народу» на сусідньому виборчому окрузі правильно оформити документи, зробити проєкт, відповідну технічну документацію, щоб вирішити проблему даної громади».

На запитання за кадром, «що малося на увазі, коли Зеленський сказав про допомогу ваших друзів у ремонті доріг» Іванчук відповів:

«Дуже слушне було підняте запитання – приватно-державного партнерства, яке треба врегульовувати на законодавчому рівні і я вважаю, що це дуже правильна ініціатива президента – залучати українській бізнес до вирішення таких інфраструктурних проблем».

Але під цим же відео керівник Офісу президента Анд­рій Богдан залишив коментар: «Ні. Президент вірить, що Ви профінансуєте ці роботи!». Зеленський теж не промовчав: «Ні, пан Іванчук, ви пообіцяли, тому фінансуйте».

Хто ж візьметься за ремонт дороги в Космачі, поки що невідомо. Адже було б логічно, якби цим питанням зай­мався зе-депутат від округу № 89 Володимир Тимофійчук. З іншого боку, Іванчуку теж страшенно не вигідно конфліктувати з новим керівництвом держави. Ще керівникові СБУ Баканову передзвонять… Бо ж Іванчук не раз фігурував у корупційних скандалах, а громадський рух «Чесно» назвав його «знатним гречкосієм».

Втім, на своєму окрузі Іванчук – якщо не цар, то боярин. Нещодавно допоміг реставрувати церкву та дзвіницю у Коломиї. Хтозна, може далі сам і гріхи відпускати буде. Ну а якщо витягне з рукава 175 мільйонів, то і в Космачі на нього будуть молитися.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.