Політика

На зустрічі з НАБУ франківських студентів цікавило, скільки заробляють детективи та куди діваються гроші хабарників

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

25 квітня студенти Прикарпатського університету зустрілися з представниками  Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) та програми розвитку ООН в Україні (ПРООН)  в рамках кампанії «Студенти проти корупції».

Прес-секретар НАБУ Світлана Оліфіра розповіла про створення у грудні 2015 року Національного антикорупційного бюро України, яке протидіє корупційним правопорушенням у вищих колах влади. За її словами, перші результати бюро показало вже через вісім місяців від початку роботи, що є своєрідний рекордом серед європейських відомств.

Під слідство НАБУ потрапляють посадовці, якщо сума їхнього злочину більша за 500 прожиткових мінімумів. За словами Світлани Оліфіри, наразі агентство арештувало понад 600 мільйонів гривень та 80 мільйонів доларів.

На питання, що відбувається з вилученими у хабарників коштами, відповів детектив НАБУ Артем Крикун-Труш.

«Вилучені кошти передаються на спеціальні банківські рахунки, де вони зберігаються до винесення вироку суду», – сказав він.

Також детектив розповів студентам як правильно поводитись при вимаганні хабара. Для цього навіть розіграли невелику сценку.

За словами Артема Крикуна-Труша, не варто одразу погоджуватись, якщо вам пропонують хабар. У такому випадку ви стаєте співучасником злочину.

«За можливості, пропозицію хабара слід записати на диктофон, – розповідає Артем Крикун-Труш. – Також варто записати якомога більше деталей щодо часу, місця, умов передачі грошей та даних про особу-хабарника».

У заступника директора НАБУ Анатолія Новака студенти цікавилися зарплатами детективів та їхнього керівництва.

Детектив-новачок отримує 35 тисяч гривень, а сам Анатолій Новак заробляє 119 500 гривень щомісяця.

«Я готовий працювати безкоштовно лише у тому випадку, коли доведеться битися за свою країну. Весь інший робочий час має оплачуватися, і оплачуватися гідно», – переконаний Анатолій Новак.

Насамкінець студентів запевнили, що у НАБУ корупції немає, оскільки детективи обираються за прозорим конкурсом. Посади детективів займають люди, які ще не працювали в системі.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.