Політика

Міськрада ігнору не приймає

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Минулі роки обласна рада частенько полюбляла скликати сесії, щоби прийняти чергове звернення. А от Івано-Франківська міськрада, як правило, відмовчувалася. Міські депутати втручалися зрідка, наприклад, як у випадку з Харківськими угодами по газу й Чорноморському флоту. Зрештою, звернення, які приймаються у нас на місцях, складно назвати втручанням – Київ на них майже не реагує. Натомість, зараз чи то маємо заполітизовану більшість у міській раді, чи то неприйнятну політику в державі, але франківські депутати дедалі більше уваги приділяють різноманітним зверненням. Так, минулого тижня вони виступили проти рішення Вищого адміністративного суду, яке стосувалося позбавлення звання Героїв України Степана Бандери та Романа Шухевича. Згадали й політичні репресії. Відтак, прийняли аж два звернення.

Перше зачитав голова свободівської більшості Роман Онуфріїв. У ньому йшлося про ганебність та юридичну нікчемність рішення суду та спланованість цього заходу. Мовляв, усе це навмисно робиться напередодні 20-річчя Незалежності – «свята, яке влада на чолі з Януковичем відверто ігнорує». «Ми мусимо, – сказав Онуфріїв, – на нашому локальному рівні реагувати на антиукраїнські виходки нашої неукраїнської, по своїй суті, влади».

Друге звернення зачитав депутат Василь Бойчук («Батьківщина»). До речі, аналогічний варіант ще 20 липня прийняла Львівська міська рада. Також львів’яни звернулися до інших рад за підтримкою. У зверненні йшлося про те, що вся країна є свідком політичної розправи над Юлією Тимошенко.

Ім’я самої Тимошенко не викликало в сесійній залі особ­ливого ентузіазму. Натомість, депутати додали, що репресують не тільки її, а й представників інших опозиційних партій…

«Влада повинна знати, що в Україні є патріотичні, опозиційні сили, – переконував інших Бойчук. – Будь-яка демократична держава повинна мати опозицію. Без опозиції влада перетворюється на нових хамів, батирів і султанів. Це ми вже проходили 70 років радянської влади. Нас обрали мешканці, щоб ми не боялися, а в найважчий момент висловлювали свою позицію».

Так і сталось. Депутати не побоялися. І всі, крім регіонала Богдана Федьківа, який, скоріше не через страх, а через політичні переконання, проголосував проти, підтримали обидва звернення.

Підсумовувати взявся Юрій Соловей (фракція «Громадський форум»). Мовляв, звернення вони приймають, а результату нема. Відтак, він запропонував доручити міському голові виступити з ініціативою провести спільну відкриту сесію обласних і місцевих рад у Києві з трьох питань. Перше – пенсійна реформа, друге – рішення суду стосовно Бандери й Шухевича, третє – політичні репресії.

Міський голова Віктор Анушкевичус, у свою чергу, згадав про те, що в нас відбувається підготовка до 350-ліття міста. А гроші зі столиці поки що не дали. «Я маю надію, що все ж таки та постанова буде реалізована в частині співфінансування, – продовжив мер. – Я надіюся. Тому що дуже б не хотілося, щоб політику мішали з господаркою».

Анушкевичус пригадав, що в демократичній країні кожна людина має право голосу. І кожен має право на свої політичні чи релігійні переконання. Але, за словами мера, постсовкові елементи в політиці й досі є…

Отже, чи стане святкування 350-ліття міста на заваді проведенню відкритої сесії у Києві – залишилося запитанням.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.