Політика

Івано-Франківська облрада зверненням захистила інститут сім’ї в Україні

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У п’ятницю, 7 грудня, депутати Івано-Франківської облради проголосували за звернення щодо захисту інституту сім’ї в Україні.

Як писав «Репортер» на думку депутатів, «донині влада так і не визначилася з державною стратегією розвитку та підтримки сім’ї» і це «викликає глибоку занепокоєність». облрада

Усі деталі тут: Депутати проти геїв

«Стратегія, на нашу думку, повинна базуватися на традиційних для України духовно-моральних християнських цінностях і природному розумінні сім’ї як законного союзу чоловіка та жінки, які народжують і виховують дітей», – йдеться у зверненні.

Особливо прикарпатські обранці стурбовані анонсованими змінами до Конституції України, які нібито легалізують в Україні одностатеві шлюби. Вони просять керівництво держави «не допустити ухвалення закону «Про цивільне партнерство» та ухвалити закон «Про заборону пропаганди гомосексуалізму».

Читайте Івано-Франківська облрада заборонила російськомовну культуру на Прикарпатті

Вимагають заборонити марші рівності, прайди, гей-паради та фестивалі квір-культури.

Вважають, що потрібно створити Міністерство у справах сім’ї або запровадити інститут Урядового уповноваженого з питань сім’ї. На відповідні посади призначити людей «які відомі своєю відданістю справі захисту інтере­сів сім’ї та моральності в українському суспільстві».

А ще, звісно, треба «виключити з проектів регулятивних правових актів в освітній сфері та з текстів підручників норми і положення про статеве виховання, що ставлять за мету «подолання гендерних стереотипів». Ну і, напевно, основне – прикарпатські депутати проти ратифікації Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству. Її ще називають Стамбульською конвенцією.

Зокрема, обласним депутатам не подобається визначення поняття «гендер».

Мовляв, загальне уявлення про гендерну рівність, як рівність виключно між чоловіком та жінкою у різних сферах суспільного життя, відображено в Законі Украї­ни «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків». Натомість у Стамбульській конвенції чітко розділяють поняття «стать» і «гендер», а ще є поняття «гендерної ідентичності», за яким виділяють близько 50 типів гендеру.

Депутатка Ольга Галабала попросила Михайла Іваночка, який і зачитував звернення, уточнити, що таке «гендерна ідентичність» та «гендерний стереотип».

«Я не буду відповідати на провокаційні питання», – відрізав Іваночко.

Потім Галабала запрропонувала виключити зі звернення пункт про статеве виховання, що ставлять за мету «подолання гендерних стереотипів». Також Галабала просила виключити пункт про Стамбульську конвенцію, “адже нині в Україні чимало жінок, які потерпають від домашнього насильства”.

«Ми проти гей-парадів і пропаганди гомосексуалізму, але ми не будемо голосувати за абсурдні питання. Зокрема, просимо виключити зі звернення пункти, в яких згадується «гендерний стереотип» та Стамбульська конвенція», – каже Галабала.

Облрада не підтримала пропозицію Ольги Галабали. За звернення проголосували 56 депутатів.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.