Політика

Івано-Франківська облрада заборонила російськомовну культуру на Прикарпатті

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Депутати Івано-Франківської облради вирішили накласти мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території області.

У рішенні ради, за яке облрада проголосувала у п’ятницю, 7 грудня, зазначається, що “мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту в будь-яких формах” встановлюється до моменту повного припинення окупації території України, пише “Репортер”.

На думку депутатів, таке рішення допоможе уникнути ескалації напруги в суспільстві та не допустить розпалювання міжнаціональної ворожнечі.

Також рішення має захистити інформаційний простір “від гібридних впливів держави-агресора” та подолати “наслідки тривалої мовної русифікації”.

“Рішення має рекомендаційний характер, – каже Ігор Дебенко, депутат облради, гендиректор ОТБ “Галичина”. – Наше завдання – донести до жителів області та органів місцевого самоврядування, що використання російськомовних пісень чи фільмів у час війни неприпустимо. У нас є чимало якісного національного продукту, який має бути в ефірах”.

Читайте Депутати проти геїв. Франківська облрада готується здивувати черговим зверненням

Депутатка Ольга Галабала також запропонувала включити в мораторій “діячів культури, які підтримують країну-агресора і несуть загрозу національній безпеці України”.

“За” проголосували 67 депутатів.

Тепер Івано-Франківська ОДА має створити робочу групу за участі громадськості, правоохоронних органів і районних державних адміністрацій. Група мусить провести роз’яснювальну роботу для фізичних та юридичних осіб щодо мораторію. Також облрада рекомендувала органам місцевого самоврядування інших регіонів прийняти аналогічне рішення.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні