У п’ятницю, 25 листопада, експерти антикорупційного руху «ЧЕСНО» та політики дискутували про фінансування політичних партій та електронне декларування доходів у рамках кампанії «Стеж за грошима».
«Статутом можна передбачити різне фінансування партій, – зазначив керівник обласного осередку партії «Самопоміч» Тарас Виноградник. – Але закон України «Про політичні партії» чітко визначає, як має здійснюватись цей процес. Відповідно до закону, є три джерела фінансування: членські внески, благодійні пожертви, а тепер уже і державне фінансування. Об’єднання «Самопоміч» фінансується якраз із цих трьох джерел. Окрім членських внесків та благодійних пожертв, ми чи не єдина політична сила, яка пройшла перевірку відповідно до закону і фінансуємося додатково за дотримання гендерної рівності. Це 10% від загального об’єму фінансування. На місцевих виборах ми мали 30% жінок у складі партії. Це демонструє відношення та прагнення до європейських цінностей».
Електронне декларування на сьогоднішній день пройшли депутати Верховної ради України. Зокрема, і представники Івано-Франківської області. Рух «ЧЕСНО» систематизував всю інформацію, щоб показати, як співвідносяться і доходи, і статки, і активи народних обранців.
На думку Тараса Виноградника, е-декларування – це один із шляхів відстеження наслідків політичних дій, адже потім залежність від грошей може перерости у корупційну складову.
«Коли суспільство не бачить результатів після проведеного е-декларування, то задає питання: «Що далі?». Правильно показувати системні кроки, коли держава справно працює у напрямку антикорупції, – говорить керівник обласного осередку партії «Самопоміч». – Суспільство не може так довго чекати. Воно є з однієї сторони зраджене, з іншого – повне агресії, ще з іншого – розчароване. Зараз головне, щоб робота з антикорупцією і результати е-декларування знову не були поховані».
Comments are closed.