Політика

Детективів Національного антикорупційного бюро тренуватимуть британські колеги

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Перші детективи Національного антикорупційного бюро будуть обрані вже у серпні, потім розпочнеться їх початкове тренування. З цього приводу ми плідно співпрацюємо з британськими колегами. На сьогоднішній день за їхньої активної участі вже розроблена програма тренувань. Про це в інтерв’ю ВВС під час робочого візиту до Великобританії розповів голова НАБУ Артем Ситник.

6f1040a557b00c97b197f78456a47501[1]

Він також зазначив, що допомагати з тренуванням детективів будуть і фахівці з інших країн Євросоюзу.

«Це країни Прибалтики. У нас зараз постійно працює фахівець із Фінляндії, колишній прокурор, який займався антикорупційними розслідуваннями. Також є фахівець із Канади, який брав участь у розбудові багатьох антикорупційних бюро в різних країнах. Тобто є група міжнародних фахівців, які вже на сьогодні активно допомагають у створенні бюро і в розробці програми тренінгів», – повідомив А.Ситник.

Розповідаючи про роботу майбутніх детективів, голова НАБУ підкреслив, вони не будуть сидіти і чекати, поки надійде скарга.

«Інформацію детектив, найперше, отримуватиме, обробляючи відкриті і закриті бази даних, право доступу до яких прописане в Законі. Ми вже підписали меморандум про співпрацю з органами державного фінансового моніторингу. До жовтня такі меморандуми будуть підписані з Міністерством юстиції, фіскальною службою, з органами МВС та СБУ. У нас буде створений спеціальний підрозділ аналітиків, які будуть разом з детективами обробляти інформацію з цих баз даних і починати розслідування», – зазначив Артем Ситник.

З відкритих джерел, за його словами, детективи використовуватимуть той самий Google та соцмережі.

«У Лондоні в аналітика є три комп’ютери: один комп’ютер – це доступ до відкритих джерел, другий комп’ютер – доступ до закритих джерел, і один комп’ютер – це соціальні мережі. І він із використанням програмних продуктів обробляє цю інформацію і видає продукт, який дає підстави порушити кримінальну справу і розпочати розслідування. Такий досвід ми впроваджуватимемо і в Україні», – наголосив Ситник.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.