Політика

Збитки України від анексії РФ Криму оцінюють у понад трильйон гривень

Google+PinterestLinkedInTumblr

Очільник Міністерства юстиції України Павло Петренко наголосив, що Міністерство оцінює збитки України від анексії Росією АР Крим в суму понад 1 трлн грн, повідомляє УНН.

“Розмір шкоди постійно оновлюється. І зараз, після доповнень, становить більше трильйона гривень”, – сказав він та зазначив, що Україна щодня несе збитки через неможливість користуватися Чорноморським шельфом.

“Росія видобуває і краде той газ, який належить Україні. Точно також мова йде про морські порти та інфраструктурі, яка залишилася там і яку можна кваліфікувати як втрачену вигоду”, – додав Петренко.

Як відомо, Росія має наміри націоналізувати майно українців у Криму. Згодом депутат Держдуми РФ Ілля Понамарьов зазначив, що Росія не буде відмовлятися від ідеї націоналізації майна українських бізнесменів на території Криму, однак, може підходити до цього питання дещо вибірково. Екс-голова Меджлісу Мустафа Джемілєв, коментуючи наміри Росії націоналізувати майно українських громадян в Криму, зазначив: “Цілком підходить під логіку бандитів. Прийшов, відібрав. Значить це моє. Такий підхід, цього варто було очікувати”.

Як повідомлялося, глава Мінекономрозвитку РФ Олексій Улюкаєв зазначив, що обсяг видатків федерального бюджету РФ на Крим за перший рік може скласти 130 млрд рублів.

Від кінця лютого Росія фактично здійснила інтервенцію на територіх АРК Крим, підтримавши сепаратистський рух, інспірований проросійськими організаціями та іншими так званими “агентами впливу”. Відтак, 18 березня представники самопроголошеної держави Крим підписали Угоду про входження до РФ. Зазначимо, 17 березня парламент Криму визнав результати “референдуму”, проголосив Крим незалежною суверенною державою та націоналізував усе майно, що належить українській державі. Як відомо, цей референдум не визнається ані офіційним Києвом, ані світовою спільнотою.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.