Як можна зменшити ризик травм під час ожеледиці? На жаль, українцям не варто особливо розраховувати на піщане посипання (тим більше соляне). Хоча, як мовиться, “береженого Бог береже”, весь час сидіти вдома неможливо. Тому усім пішоходам радимо бути уважними та ходити по тротуарах подалі від проїжджої частини і будинків: щоб не наїхала машина і не убила бурулька.
Пам’ятайте, що кращими для льоду є підошви з мікропористої або іншої м’якої основи і без великих каблуків. Людям похилого віку краще в «слизькі дні» взагалі не виходити з хати. Проте якщо потреба змусила, можна узяти палицю з гумовим наконечником або зі шпилькою. Не соромтеся радити такий спосіб своїм родичам похилого віку! Щодо сумки, то вона повинна бути тільки такою, щоб можна було носити її через плече. До речі, дві третини травм люди старше 60 років одержують при падінні. Прогулянки вагітних жінок в ожеледицю без супроводу близьких небезпечні для здоров’я.
Як зменшити ризик травм в ожеледицю? Ходіть неспішно, ноги злегка розслабте в колінах, ступайте на всю підошву. Руки повинні бути не зайняті сумками. При порушенні рівноваги швидко сядьте, це найбільш реальний шанс утриматися на ногах.
Не тримайте руки в кишенях, попереджають рятувальники, – це збільшує можливість не тільки падіння, але і важчих травм, особливо переломів.
Обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони покриті льодом. Крім того, вони можуть бути погано закріплені і не виключено, що можуть перекинутися. Не прогулюйтеся у самого краю проїжджої частини дороги. Це на слизьких дорогах особливо небезпечно. Можна впасти і вилетіти на дорогу, а автомобіль може виїхати на тротуар.
Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду і в ожеледицю. Пам’ятайте, що в цей період значно збільшується гальмівний шлях машини, і падіння перед автомобілем, який рухається, приводить як мінімум до каліцтв, а, можливо, і до загибелі. Тримайтеся також подалі від будинків – ближче до середини тротуару, щоб на вас не впала бурулька. Взимку, особливо в містах, вони є дуже великою небезпекою для пішоходів. Найбільшу небезпеку бурульки складають в період танення льоду і снігу.
Отже, травм при ожеледиці можна уникнути так:
- ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах, ступаючи на всю підошву;
- при порушенні рівноваги — швидко присядьте, це найбільш реальний шанс утриматися на ногах;
- обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони вкриті льодом;
- не ходіть краєм проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах особливо;
- не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та в ожеледицю;
- щоб уникнути небезпеки, тримайтеся далі від будинків — ближче до середини тротуару. Взимку, особливо в містах, дуже велику небезпеку становлять бурульки.
Comments are closed.