Політика

Українці відстоюють цінні будівлі в Коломиї, яким загрожує руйнація

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Триває висвітлення подій, які відбуваються навколи теми про коломийські казарми, що піддаються руйнації. Ця подія набула широкого розголосу та резонансу на загальноукраїнському рівні.

Інтелігенція вимагає не допустити знесення історичної пам’ятки в Коломиї – приміщення казарм Легіону Українських січових стрільців.

Під відповідним зверненням вже підписалися понад 100 відомих осіб, серед яких Герої України, західноукраїнські митці, народні та заслужені артисти України, науковці, письменники, діячі культури та мистецтв, громадські діячі, мешканці Коломиї та Львова.

Як зазначено в зверненні, мова йде про споруду на вулиці А. Чайковського в Коломиї, зведену за проектом німецьких зодчих у мілітарному архітектурному стилі, з елементами європейського «палаццо», ідею якого запропонував сам архікнязь з династії Габсбурґів.

«Нині вона під реальною загрозою знесення – замість належного пошанування тих, хто вірою і правдою служив у цих стінах. І тому небайдужі громадяни міста висловлюють своє обурення й незгоду з приводу незаконної руйнації архітектурної пам’ятки давньої Коломиї», – заявляють автори заяви.

«У цих касарнях містився цісарсько-королівський 66-й батальйон «Коломия» піхотного полку крайової оборони, згодом 3-ій батальйон 36-го піхотного полку, утвореного ще в 1889-1901 років», – йдеться у заяві.

«За часів ЗУНР на основі коломийського підрозділу було утворено 36-й полк ім. Гетьмана Івана Мазепи, вояки якого уславилися в боях з польськими загарбниками і більшовиками в 1918-20 роках», – наголошують автори звернення.

За їхніми словами, з казармою, якій загрожує знесення, пов’язані біографії полковника Легіону Українських січових стрільців Вільгельма-Франца Лотрінґена Габсбурґа – онука австрійського імператора Франца Йосифа I та сотника УГА Гриця Голинського – команданта Гуцульського куреня в 1919 р. Також звідси  15 грудня 1918 р. січовики йшли на допомогу Львову.

Оксана Романенчук
Коломийські ВІСТИ

Під зверненням зокрема підписалися:

Возницький Борис – Герой України, академік Української академії мистецтв;
Іваничук Роман – Герой України, письменник;
Скорик Мирослав – Герой України, народний артист України, лауреат Національної  премії ім. Т.Шевченка, композитор; 
Бенюк Петро – народний артист України;
Біль Роман – актор театру ім.М.Заньковецької
Глова Степан – народний артист України;
Карась Анатолій – доктор філософських наук, професор;
Каркадим Катерина – заслужений діяч мистецтв України, член Спілки художників України.
Коваль Василь – кандидат мистецтвознавства, старший науковий співробітник, завідувач ПНДЛМЕ Львівської державної музичної академії ім. М.В.Лисенка;
Козаренко Олександр – композитор, професор, секретар Спілки композиторів України, заслужений діяч мистецтв України;
Ланюк Юрій – композитор, заслужений діяч мистецтв України, лауреат Національної премії України ім. Т.Г. Шевченка, професор;
Мука Ярослав – народний артист України;
Пилип’юк Василь – лауреат Національної премії ім. Т.Шевченка
Салюк Андрій – віце-президент Українського національного комітету ICOMOS (International Council on Monuments and Sights);
Старух Петро – народний художник України, скульптор, член Спілки художників України;
Стригун Федір – народний артист України, лауреат Національної премії ім. Т.Шевченка;
Ясіновський Юрій – професор, доктор мистецтвознавства;
Сивохіп Володимир – диригент, заслужений діяч мистецтв, генеральний директор Львівської філармонії; 
Мельничук Юрій – заступник директора ЛССМШІ ім.С.Крушельницької;
Горечий Стефан – голова Галицької «Просвіти» м. Львова.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.