«Вперше в історії України провели наукові підводно-археологічні дослідження об’єкта часів Другої світової війни на глибині 53 метри, – цитує Льовочкіна прес-служба президента України, – Наступний етап досліджень запланований на середину вересня.» Вчені досліджують єдиний збережений в світовій історії об’єкт цього типу і серії з метою створення унікального музею.
На початку липня підводний човен “Щ-216” виявили водолази Центру чорноморських підводних досліджень в районі мису Тарханкут на глибині 52 метри. Дані державних архівних фондів дозволяють стверджувати, що це одна з 16-ти безвісти зниклих радянських субмарин типу “Щука”. Наразі музеї в кораблях часів Другої світової існують тільки в США та Британії, повідомляють у адміністрації.
До теми
Дизель-електричний підводний човен “Щ-216” (проект “Щука” ) збудований у 1940 році в Миколаєві. Входив до складу Чорноморського флоту СРСР. Субмарина посідала четверте місце за результативністю в підводних силах Чорноморського флоту. Під час бойових дій “Щ-216” виконала 14 бойових походів, у яких провела загалом 299 діб. Здійнила п’ять торпедних атак, під час яких потопила румунське транспортне судно і пошкодила німецький танкер.
Затонула під час виконання бойового завдання в 1944 році. Ймовірно, була потоплена в результаті вибуху глибинної бомби. Екіпаж у складі 47 осіб на чолі з українцем, капітаном Григорієм Карбовським, загинув.
Comments are closed.