Політика

Табачник у слові «Малоросія» чує ніжність

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Міністр освіти і науки, молоді і спорту України Дмитро Табачник вважає, що перебування України в єдиному духовному просторі з Росією і розвиток культурних зв’язків не може загрожувати незалежності нашої держави. Таку думку він висловив в інтерв’ю журналу «Фома».

На думку Д.Табачника, «спільний гуманітарний простір — духовний, історичний і культурний — сприяє одночасно і самоідентифікації, і зближенню народів».

«Нашу спільну історію, мені здається, безумовно, потрібно починати від Володимира Хрестителя, від Ярослава Мудрого, від Олександра Невського. І навіть той факт, що ще у XIX і XX століттях православне населення габсбурзької монархії називало себе не українцями, а росіянами і русинами — найкрасномовніше тому підтвердження», — вважає Д.Табачник.

Він нагадує, що історичне і культурне коріння і України, і Росії «колосальне за багатством персонажів, за палітрою політичних і військових діячів, за різноманіттям думок».

«Нашими спільними пращурами була створена гігантська і, напевно, наймогутніша в X-XI столітті держава на європейському континенті. У Росії глибоко почитався святий великий князь Михайло Чернігівський — хіба потрібно його за територіальною ознакою вписувати тільки у формування український самоідентичності? Він великий подвижник, що прийняв мученицьку смерть і, мені здається, однаково шанований на теренах Росії, України і Білорусії», — констатує Д.Табачник.

Разом з тим він пояснює, що у назві «Малоросія» з початку закладені «ніжність і шанування до батьківщини історичної Русі», а не свідоме приниження України.

«У тому, як намагаються сьогодні викривити цю позицію, видавши Україну за щось принижене і незначне — брехня політиків і велика трагедія нашого нерозуміння», — підкреслив Д.Табачник.

«Мала Русь — це синонім Русі первісної. Адже в усіх слов’янських мовах є аналог, що демонструє, що слово «мала» у даному випадку не є приниженням. Поляки саме так називають серце своєї країни, звідки пішла їх державність — Малопольська. У Празі центральна, основна і найдавніша частина міста називається «Мала Країна», — пояснив міністр освіти.

УНІАН

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.