Політика

Столиця: міф чи реальність?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

На словах схема у кожного в голові працює чітко: є мета приїхати до столиці, заробити грошей, а далі вже як карта ляже, або залишитися або повернутися в рідне місто. Все залежить від того, хто як планує і наскільки добивається свого. Проте на ділі не все так просто як ідеальна схема в таких безтурботних далекоглядних планах. Життя в столиці для мешканців з інших міст — це боротьба за виживання та доведення своєї значимості. Якщо людина ставиться до життя свідомо, то ці слова не здадуться їй залякуваннями чи погрозами, навпаки, це стане одним із тих пунктів у списку її цілей, навчитися дивитися на життя тверезим поглядом. Основне правило, яке слід прийняти та запам’ятати для; це те, що ніхто тобі нічого не повинен. Тільки так можна буде потім гордо собі сказати, що ти всього домігся власними зусиллями.

Так от, якщо ви все ж вирішили нагострити свої лижі на Київ цим літом або на невизначений термін просто зараз. Найперше, що вас повинно зацікавити — це транспорт, яким до Києва краще дістатися. Зараз існує безліч альтернатив: як то потяг, автобус, маршрутка або електричка. Потягом Ви їхатимете близько 12 годин і коштуватиме це 100 (плацкарт) — 140 (купе) гривень. Автобусом та маршруткою вийде трохи менше часом, проте ціновий діапазон приблизно такий самий. Доїхавши до пункту призначення, постане дві основні проблеми: житло та робота. Один із виходів стосовно житла — це винаймати його. Робити це можна двома шляхами: через агентство або через посередника. Посередникам, наприклад, тим, які стоять на вокзалі, зазвичай не потрібні Ваші документи і вони не вимагають ні застави, ні порядку у квартирі після себе, але квартири вони, як правило, здають дорожче, ніж агентства.

Ще один популярний, але незручний варіант серед молоді для вирішення житлової проблеми — це кочування від однієї домівки в іншу кожної ночі. При тому, що це не обов’язково повинні бути твої друзі чи знайомі, це можуть бути знайомі твоїх знайомих або зовсім не відомі тобі люди. Переваги у тому, що чим більше людей ти будеш знати, тим більше варіантів з’явиться з житлом на одну ніч. Але в цьому варіанті є і свої недоліки: майже хронічне недосипання і невпевненість у тому, що буде завтра.

Вирішення ж питання з роботою залежить від самої людини. Якщо у Вас немає родичів або друзів, які б могли вас порекомендувати у ту чи іншу організацію, то через оголошення в Інтернеті, газетах або транспорті можна знайти більш-менш пристойну і підходящу роботу. Київ не виключення, тут також діє приказка: Хто шукає — той завжди знайде. Тож головне не втрачати надії.

Рівень життя у столиці на порядок вищий, ніж в інших містах України. Яким транспортом користуватися кожний обирає по рівню своїх фінансів або найбільшій зручності у тій чи іншій ситуації. Так, починаючи від трамвая, автобуса, тролейбуса та метро, які коштують 50?коп., можна скористатися маршруткою (1?2 грн.) або таксі (від 20 гривень). Щодо харчування, то тут також кожний може знайти найприйнятніше для себе, від супермаркетів, де надзвичайно широкий та різний в ціновому діапазоні асортимент, до ресторанів.

Київ — місто молоді та місто для молоді, саме тому життя тут кипить і вдень, і вночі. Прогулятися Хрещатиком, Маріїнським парком, Андріївським узвозом, покататися на атракціонах в Гідропарку, сфотографувати Будинок із химерами та полежати на травичці у Ботанічному саду — програма мінімум для будь-кого, хто завітає у Київ. Проте окрім видатних архітектурних пам’яток, є безліч торговельно-розважальних центрів, кафе, барів та ресторанів, відкритих приблизно до 12 ночі, а після можна розрадити себе у нічному клубі або просто гуляти містом.

Завдяки освітленню вулиць та руху, який не припиняється, гуляти по столиці вночі можна із превеликим задоволенням та спокоєм. Проте невеличка проблема вас спіткатиме, якщо з фінансами у вас складнощі: з 12-ої ночі до 6-ої години ранку по місту із транспорту їздять лише автомобілі.

Люди у столиці ззовні не надто відрізняються від людей з інших регіонів України. Але всередині, поміж іншого, мають краплину гордості за те, що живуть саме тут, тому деякі беруть на себе час від часу занадто багато пихатості, іноді навіть ті, хто ще вчора сам приїхав шукати долі до Києва.

Тож продовжуючи відомий вислів: Хто не ризикує, можна з упевненістю сказати, що воно того варте. Якщо грошей не заробите, а тільки витратите, то все одно обов’язково відчуєте шалений темп столиці.

Отже, вирішуйте, рушайте та шукайте вдачі.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.