Політика

Стадіон «Рух» таки поділили

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Учора, 2 березня, виконавчий комітет таки проголосував за те, щоби внести зміни та доповнення у рішення міськради, яке стосується створення господарського товариства між міської радою та ТзОВ «Скорзонера». І хоча фракція «Свободи» цього разу не заперечувала (виглядало, що з ними вже все узгодили), без дискусій все одно не обійшлися.

Що стосується основних змін у рішенні, то, по-перше, до статутного фонду новоствореного товариства передадуть усе майно стадіону «Рух», незавершене будівництво західної трибуни того ж таки «Руху» і найцінніше – земельну ділянку (раніше говорили про 11 га, а нині розмір ділянки вже не обговорюють). По-друге, на сесії міської ради затвердять договір про заснування товариства та проект його статуту. Істотними умовами у договорі мають стати: добудова стадіону, будівництво басейну, спортивного манежу, футбольних полів, готелю та інших спортивно-відпочинкових об’єктів, утримання наступні пять років футбольної команди «Прикарпаття» з річним бюджетом не менше 12 млн. грн. тощо.

У рішенні також йдеться про те, що слід провести експертну оцінку майна та землі. (Дивно, що цього не зробили досі). Наразі усе поділили «на око»: «Скорзонера» планує вкласти 550 млн. грн. З них 160 млн. мають піти на команду та стадіон, решта на будівництво комплексу. А місто дає 11 гектарів землі. Наразі ніхто з точністю не говорить, більше це чи менше отих 550 млн. грн. Хоча поділ відсотків майже рівний: 51% має мати «Скорзонера», 49% – місто.

Член виконкому Дмитро Демків зауважив, що треба внести в рішення і пункт про те, щоб через п’ять років ніхто не надумав змінювати цільове призначення стадіону. Бо якщо вони зараз це не пропишуть, потім може бути пізно. Ще він запропонував менше вживати слово «інвестиційний проект». Мовляв, тут як місто, так і «Скорзонера» достатньо вкладають. І хоч місто не вкладає гроші, а вкладає землю, вона теж нині коштує немало.

Секретар міської ради Руслан Марцінків пояснив: цього разу він готовий голосувати (що означає: «Свобода» теж готова голосувати – Авт.). Адже філософія підходу змінена. Якщо раніше мова йшла про те, щоб усе підписував та вирішував міський голова (статут та угоду), то нині усе йтиме через міську раду. А міська рада, як відомо, — це територія впливу «Свободи», отже нема чим перейматися.

Загалом члени виконкому багато говорили про те, що «Скорзонера» має можливість через п’ять років отримати не 51% товариства, а значно більше. Обговорили навіть варіант, коли отих 550 млн. грн., які вони планують вкласти, не вистачить. А їх, впевнені усі, таки не вистачить.

А тоді треба буде вносити кошти у статутний фонд і будувати усе, що там має бути. Усі погоджуються: коштів місто, скоріше за все, мати не буде. Отже, «Скорзонера» матиме можливість поповнити статутний фонд і збільшити свою кількість відсотків у спільному підприємстві. І, скоріше за все, воно так і буде. Але ця історія чекає на нас через п’ять років. А зараз влада буде намагатися юридично усе це опрацювати. Щоб нас, як сказав заступник мера Микола Саєвич, бува, не «кинули».

За словами заступника мера Любомира Слободяна, у договорі та статуті усе буде зазначено. Скоріше за все, на сесію запросять і представника «Скорзонери».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.