Політика

Руслан Коцаба починає збирати пам’ять про лихоліття

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Учора, 3 серпня 2010 року, в Івано-Франківську запрацював перший на Галичині історичний відео-портал «Дем’янів Лаз», доступний в Інтернеті за адресою patriot.if.ua. Як стверджують координатори проекту Руслан Коцаба та Олексій Тяжкий, відео-ресурс планує співпрацювати із усіма зацікавленими організаціями, партіями і особами незалежно від політичної приналежності чи історичної заангажованості.

У проекту вже є домовленості про співпрацю з Музеєм совіцької окупації України (м. Київ), Інститутом святого Володимира (м. Торонто), Січ-Центром Анатолія Носенка (м. Нікополь), Центром дослідження визвольного руху В.Вятровича та історико-просвітницьким товариством «Пам’ять» (м. Львів), Івано-Франківським обласним музеєм визвольної боротьби ім. Степана Бандери.

Як наголосив під час прес-конференції керівник проекту Руслан Коцаба, дану ідею реалізовано на благородних засадах, а не з корисливих мотивів, адже, за його словами, «силами та за ініціативи громадськості завжди робиться значно більше, аніж з державного примусу чи виключно за гроші».

Можливість звести в один історичний інтернет-ресурс відеоспогади, історичні розвідки та аудіоспогади дозволить на перспективному та сучасному рівні активізувати процес збору спогадів очевидців військових лихоліть, з огляду на їхній похилий вік та відповідний стан здоров’я. Це також повинно зацікавити молодих науковців нової генерації.

Особливістю нового інтернет-ресурсу Прикарпаття є можливість наповнення його відповідним відео-контентом самими відвідувачами сайту, після короткої процедури реєстрації. Розробники сайту вважають, що спрощений доступ до адміністрування посприяє надалі у залученні ширшого кола інтернет-користувачів, які цікавляться історичною тематикою та спогадами очевидців військових чи тоталітарних лихоліть.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.