Політика

Розуміти, щоб жити поруч

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

За словами голови «Поклику Нації» Тараса Боднара, необхідність діалогу виникла через конфлікти, пов’язані з перебуванням студентів?іноземців у нашому місці. І тут варто розібратися, котрі з них мають під собою підставу, а котрі є просто народним фольклором. Для ліквідації больових точок — необхіден налагоджений діалог, який мож­ливий при умові спільного обговорення та створення координаційної ради.

Основні конфліктні питання — сутички студентів?іноземців з місцевим населенням, поширення ними наркотичних речовин, непристойна поведінка з дівчатами, ріст венеричних захворювань та СНІДу, торгівля гостьовими запрошеннями та перебування в статусі «нелегала».

Позицію студентів Медичного національного університету висловлював Аль Фаді, який намагався конкретно й поетапно розвіяти кожен з наведених міфів. За його словами, по?перше, іноземні студенти приїжджають в Івано-Франківськ ще з 1995 року, проте сутички з місцевим населенням почалося десь з 2000 року, після активізації діяльності псевдонаціоналістичних груп. По-друге, щодо венеричних захворювань, то студенти-іноземці приїжджають в Україну «чистими», оскільки для отримання візи їм потрібно пройти медкомісію на батьківщині та ще одну при вступі до університету, та й за традиціями їхньої культури — інтимне життя тримається в більш суворих рамках. По-третє, щодо розповсюдження наркотич­них речовин, то, можливо, іноземці їх і вживають, але щодо розповсюдження, то тут вже поле роботи для наших правоохоронних органів, яким варто контролювати джерела збуту. Що ж до залишення в Україні в статусі «нелегала», то всі студенти, які навчаються в університеті, стоять на обліку в паспортному столі, а при виключенні — неодмінно повертаються на батьківщину за свій рахунок.

Саму ініціативу та круглий стіл іноземці оцінили позитивно, як спосіб виявити больові точки та знайти шляхи їх ліквілації. Як підсумок, їм запропонували створити громадську організацію, яка могла б співпрацювати з місцевими ГО, владою та органами правопорядку.

Під час обговорення всі запевняли, що ситуація в Івано-Франківську зі студентами-іноземцями аж ніяк не є критичною, а круглий стіл — це певний запобіжний захід, щоб вона такою не стала.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.