Політика

Прикарпаття — найменш криміногенний регіон

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

На черговій прес-конференції УМВС в Івано-Франківської області говорили про місце Прикарпаття в рейтингу криміногенності серед регіонів країни.

На сьогодні Івано-Франківщина продовжує залишатися регіоном із найспокійнішою криміногенною обстановкою. Якщо в середньому по Україні в розрахунку на 10 тисяч населення вчиняється 8,6 злочина, то на Прикарпатті – 3,7. Як і торік, у структурі злочинності переважають злочини проти власності, зокрема крадіжки майна. Позитивною тенденцією є те, що порівняно з січнем минулого року на 10 відсотків менше скоєно квартирних крадіжок. На період свят правоохоронці здійснювали додаткові оперативно-профілактичні заходи з метою запобігання цього виду злочинів.

Про ефективність таких заходів засвідчує й те, що в області відзначається зменшення кількості пограбувань, також менше злочинів скоєно у громадських місцях, не зареєстровано жодного факту незаконного заволодіння транспортним засобом, майже вдвічі менше злочинів скоєно неповнолітніми.

Міліція активізувала зусилля щодо упередження особливо тяжких злочинів на побутовому грунті. За фактами погроз убивством порушено 8 кримінальних справ, відтак з початку цього року на території області вчинено лише одне вбивство (торік за аналогічний період – 5).

Основний акцент у протидії наркозлочинності міліція краю зосереджує на викритті осіб, що збувають наркотичні засоби. З початку року на Прикарпатті викрито 9 збувачів наркотиків і задокументовано 24 факти незаконної реалізації наркозасобів, виявлено 2 міжнародних канали надходження в область наркотиків з Польщі та Франції.

За звітний період прикарпатська міліція розкрила 75 злочинів, в тому числі 33 з категорії тяжких та особливо тяжких, які залишилися нерозкритими з минулих років. Таким чином за місяць було розкрито по одному вбивству, розбійному нападу і зґвалтуванню, 41 крадіжку майна, в тому числі 10 – з помешкань громадян.

Начальник УМВС в області генерал-майор міліції Василь Варцаба також проінформував про зусилля правоохоронців у виявленні злочинів у сфері економіки. Підрозділи ДСБЕЗ, зокрема, виявили 15 злочинів, де сума збитків у кожному разі сягає 100 тисяч гривень і більше, задокументовано 4 факти хабарництва, 34 злочини, пов’язані з фактами розкрадання бюджетних коштів.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.