Політика

Прикарпатські журналісти та громадські діячі підтримали декларацію про громадську люстрацію

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Громадські діячі та журналісти Івано-Франківщини підтримали декларацію про громадську люстрацію. Як зазначають у документі, українському суспільству потрібен захист від повернення до диктатури, тому запровадження процедури люстрації є зараз необхідним.

«Люстрацію ми розуміємо як процедуру очищення влади, яка повинна проводитись за чіткими правилами і процедурами, – йдеться в документі. – Це необхідний етап для демократичного поступу нашої країни та початку проведення справжніх реформ. Громадська люстрація полягає у виявленні та моральному осуді конкретних осіб та організацій, що були причетні до побудови диктаторського режиму в Україні та порушень прав і свобод громадян.»

 

Прикарпатці вимагають негайного звільнення тих, хто у період із 2011 р. до 2013 р. підпадав під нижче перелічені критерії, зокрема:

1. Голови місцевих державних адміністрацій та їхні заступники.

2. Керівники структурних підрозділів Обласної державної адміністрації, а саме директори департаментів та їхні заступники, начальники управлінь та їхні заступники.

3. Керівники та їхні заступники територіальних відділень центральних органів виконавчої влади і територіальних відділень центральних органів виконавчої влади зі спеціальним статусом.

4. Голова та його заступники окружного адміністративного суду, місцевого господарського суду та апеляційного суду, голови та їхні заступники місцевих загальних судів.

5. Області, районні, міськрайонні, міські прокурори та їхні заступники, керівники відділів і управлінь обласної прокуратури.

6. Керівники територіальних відділень державних підприємств.

7. Депутати місцевих рад члени депутатської фракції «Партії регіонів». Також щодо них сесія місцевої ради повинна розпочати процес їхнього відкликання згідно п.3 ч.1 ст.37 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад».

8. Члени політичної партії «Партія регіонів», Комуністична партія України, Комуністичної партії радянського союзу, ВМГО «Молоді регіони» та ВГО «Український вибір.»

 

Журнаілсти й громадські діячі Прикарпаття вимагають від влади, щоб призначення на керівні посади в області відбувались лише шляхом публічного та прозорого конкурсу, проходження люстрації та на основі таких критеріїв:

1. Професійність

Кандидати повинні мати закінчену профільну або суміжну вищу освіту, позитивні рекомендації та управлінський досвід не менше двох років;

2. Доброчесність

Майбутні керівники не можуть мати корупційної історії. Вони також не можуть бути причетними до порушень прав і свобод людини. При цьому йдеться не тільки про підозри, які висувалися державними органами, але, насамперед, про ті, які з’явилися внаслідок журналістських розслідувань засобів масової інформації та авторитетних громадських організацій.

3. Прозорість статків

Майбутні керівники повинні оприлюднити свою декларацію про майно, доходи і витрати до розгляду питання про призначення на посаду і оприлюднювати в подальшому щорічно відповідно до законодавства та високого суспільного запиту на прозорість. При цьому, задеклароване майно і доходи повинні відповідати реальному стилю життя особи.

4. Підзвітність

Нові керівники щонайменше протягом тижня з моменту призначення мають ознайомити суспільство зі стратегічними завданнями підрозділу та щодвамісяці звітувати перед суспільством про виконану роботу;

5. Нова генерація

Суспільство очікує побачити на держаній службі нові молоді обличчя з незаплямованою репутацією, авторитетом серед професійних кіл та журналістів, з новими ідеями та якісною освітою, які раніше не були на державній службі та на службі в органах місцевого самоврядування.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.