Політика

Послуги ЖКГ скоро подорожчають

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

«Відрадним є той факт, що як почала працювати сесія і приймати ті рішення, які повинна була прийняти раніше, так досить ефективно запрацював і виконавчий комітет. Напередодні цього засідання відбулася так звана «прогонка», де йшли гарячі дискусії з приводу питань, які ми пропонували на розгляд виконавчого комітету. Радує те, що хоч і засідання виконавчого комітету трохи затягнулося, але нам вдалося розглянути всі питання, які були включені до порядку денного», — зауважив Віктор Анушкевичус.
Мер говорив про найважливіші питання, які розглядалися на виконкомі. Зокрема, про впорядкування послуг з вивезення та захоронення твердих побутових відходів. Всі розуміють, що питання надзвичайно складне та актуальне. Адже перевізники, які вивозять сміття, в свій час поставили перед владою умову, що 20 березня вони припинять вивозити сміття у зв’язку з нерентабельністю. Тариф, який був закладений ще у 2005 році, сьогодні вже не покривав видатків.
За словами В.?Анушкевичуса, рішення, яке прийнято, носить дещо експериментальний характер. Адже проект рішення передбачає виведення з квартирної плати послуги з вивезення та захоронення ТВП та делегувати функції нарахування та збору цієї плати самим виконавцям цих послуг. Все це робиться тому, що окремі мешканці Івано-Франківська вчасно сплачують квартплату, а житлово?експлуатаційні організації не завжди вчасно віддавали гроші, зібрані за вивіз сміття, перевізникам. «Мало того, що там були збитки, тобто тариф не обґрунтований, а ще й перевізники не отримували в повному обсязі те, що збиралося», — каже міський голова.
Також міський голова наголосив на тому, що нові розрахунки тарифів по вивезенню ТПВ та квартплати як були, так і залишаться від загальної площі помешкання. Чому так? Адже за логікою б виходило, що кожна людина має право викинути своє сміття і заплатити саме за цю послугу. До чого тут площа квартири, в якій вона проживає?
Виявляється, що тариф розроблявся з метою полегшення оплати біднішій верстві населення. Мало того, що у них квартири з малою площею, так ще й платити їм прийдеться багато. Це ж соціальна несправедливість! Адже є квартири з малою площею, у яких проживають по четверо-шестеро людей і їм буде важко сплачувати тариф, якщо він залежатиме від кількості людей, які там проживають. Було враховано те, що є випадки, коли у великих хоромах живе по двоє-троє людей і їм зовсім не складно, маючи велике помешкання, платити «за метри квадратні».
Що стосується квартирної плати, врахувавши ріст цін на енергоносії, ріст мінімальної зарплати, міськвиконком після ретельних обрахунків вийшов на нову ціну по квартирній платі. Отже, якщо — це будинок без ліфта, то тариф зросте з 63?коп.?/?м2, як це було раніше, до 77?коп., а з ліфтом — від 77?коп. до 94?коп. Нові тарифи по квартплаті вступають у чинність з травня 2008 року.
Також на виконкомі прийняли рішення по таких важливих питаннях, як встановлення вартості послуг з утримання будинків і прибудинкових територій та внесення змін до їх структури, здійснення внутрішнього запозичення до міського бюджету та затвердження актів відновної вартості об’єктів благоустрою. Також серед найважливіших питань було прийняття двох програм.
Перша стосувалася поводження з безпритульними тваринами в межах Івано-Франківська та його околиць, друга — підтримки та розвитку клубних установ Івано-Франківська на 2009?2011 роки.

Тетяна Соболик

 

P.?S. Площа моєї квартири становить майже 100 квадратних метрів, а прописано у ній три людини. Мою сім’ю важко назвати заможною. Впевнена, що таких сімей у Івано-Франківську достатньо. Чесно кажучи, я так і не збагнула, чому такі сім’ї, як моя, повинні платити за соціально незахищені верстви населення. Однак, владі, мабуть, видніше.
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.