Політика

Підсумки прес-конференції Віктора Анушкевичуса

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

На нинішній прес-конференції міського голови Івано-Франківська Віктора Анушкевичуса йшлося про ряд актуальних питань – підвищення ціни проїзду в маршрутках, інвентаризація об`єктів зовнішньої реклами та ситуація довкола пасажу Ґартенберґів (ТЦ “Мальва”).

Нові тарифи на проїзд у маршрутках справедливі

Щодо виступів окремих перевізників і заяв “Громадського форуму Івано-Франківська” про вимогу повернення граничного розміру тарифу до рівня 1,5 гривні, міський голова назвав це передвиборчим популізмом, який не має під собою реального підґрунтя, та намаганням створити в місті соціальну напругу і дестабілізувати ситуацію на ринку пасажирських перевезень міста. Адже саме звернення приватних перевізників та надання ними обґрунтованого розрахунку зробило можливим погодження нового граничного розміру тарифу у 2 гривні. Мер також зазначив, що заяви деяких представників громадських організацій про блискавичний ріст тарифів за останні кілька років не відповідають дійсності. Так, у 2005 році граничний розмір тарифу на проїзд у міському пасажирському транспорті складав 1,00-1,25 грн. Протягом 2006-2007 рр. тариф утримували на цьому рівні. Наступний раз граничний розмір тарифу було змінено в лютому 2008 року, тоді він склав 1,25 грн. вдень, а після 21.00 год. – 2 грн. А в травні 2008 року граничний розмір тарифу було погоджено на рівні 1,5 гривні.

У зовнішній рекламі має бути порядок

В Івано-Франківську розпочата інвентаризацію об’єктів зовнішньої реклами (щити, сіті-лайти, вказівники, банери, кронштейни, лайт-постери, тумби, дахові конструкції та ін), які розташовані на території міста. Віктор Анушкевичус звернувся до всіх власників об’єктів зовнішньої реклами з проханням привести у відповідність до вимог законодавства встановлені на території міста конструкції та звернутись в КП “Івано-Франківський міський рекламно-інформаційний центр” для проведення необхідної реєстрації та подати документи на отримання дозволів на розміщення. Так, на підставі діючого законодавства та місцевих актів власники рекламних конструкцій зобов’язані протягом десяти днів після припинення дії дозволу демонтувати конструкцію за власний рахунок. За кожен день прострочення внесення плати за розміщення конструкції Користувач сплачує пеню, яка розраховується з невнесеної суми в розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діє на момент сплати. У випадку, якщо власники незаконно встановлених рекламних конструкцій не зголосяться за отриманням дозволів або не демонтують їх у встановленому порядку, за це візьмуться відповідні комунальні служби. Власникам таких конструкцій доведеться потім відшкодовувати витрати, пов’язані з демонтажем та зберіганням конструкції.

Пасаж Ґартенберґів не чіпатимуть без згоди громадськості

У рамках прес-конференції мер висловив позицію міської влади стосовно ситуації навколо пасажу Ґартенберґів. Нагадаємо, минулого тижня інтелігенція краю написала листа голові ІФ ОДА з проханням врятувати цю пам’ятку архітектури від можливого повного знищення в результаті реконструкції. У пресі навіть висловлювались думки щодо можливої згоди міської влади на подану замовником реконструкційного проекту ТзОВ “Мальва” пропозицію профінансувати археологічні роботи у підземеллі біля будівлі пасажу Ґартенберґів в обмін на дозвіл перебудувати цю споруду в історичних межах, що призведе до забудови частини вулиці Незалежності.

Віктор Анушкевичус наголосив, що наразі усі роботи щодо можливої реконструкції цієї будівлі вестимуться строго в рамках законодавства, а також нагадав про рекомендації містобудівної ради Івано-Франківська, яка визнала забудову частини існуючої впорядкованої площі на вул. Незалежності недоцільною та рекомендувала провести громадські слухання з цього питання, широко висвітливши в пресі можливі варіанти реконструкційного проекту перед тим. Він також нагадав, що необхідність проведення громадських слухань щодо реконструкції цієї історичної будівлі для врахування думки громади міста Івано-Франківська була прямо закріплена в двох рішеннях виконкому міськради. Тому будь-які кроки з даного питання міська влада буде робити після широких громадських обговорень. Якщо громада буде заперечувати проти реконструкції, то, відповідно, ніяких робіт з реконструкції з добудовою проводитись не буде.

Інформацію надано прес-службою МВК.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.