Політика

Під льодом гинуть рибалки та діти

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У зв’язку з інтенсивним таненням криги на переважній більшості водних об’єктів України значно підвищилась небезпека нещасних випадків внаслідок неконтрольованого виходу людей на кригу. Ось уже декілька днів, як весна впевнено вступає у свої права і на Прикарпатті. Та першим теплим дням радіють тут не всі. Любителів підлідної риболовлі різке підвищення температури не тішить, адже це означає, що сезон обожнюваного хобі добігає кінця. Крига на річках уже скресла, а на стоячих водоймах подекуди якщо й залишилась, то тонка та небезпечна. Проте на Івано-Франківщині є й такі екстремали, котрі у погоні за азартними відчуттями ладні знехтувати усіма застереженнями рятувальників і заради мізерного улову виходять на тонкий лід.

Тим часом із Київщини надходять тривожні повідомлення про жертв азартної гри з тонким льодом. Так, нещодавно на Київському водосховищі в районі села Сухолуччя Вишгородського району Київської області потрапили під лід четверо рибалок, які на автомобілі виїхали на кригу, внаслідок чого одна особа загинула.

А вчора, 22 березня, в селищі Хотянівка Вишгородського району Київщини на річці Десна провалилися під крихкий лід четверо дітей. Троє з них – віком 13, 12 та 11 років – потонули. Найменшу одинадцятирічну Катерину врятували місцеві жителі.

МНС розповідає про цю трагічну пригоду. Після закінчення уроків у школі діти, чекаючи на прибуття маршрутки, вирішили нарвати верби, щоб підготувати оселю до вербної неділі. Для цього потрібно було перейти на протилежний берег річки. Дорослі, які відпочивали на березі, двічі намагалися повернути школярів на берег. Але як тільки на берегу стало безлюдно, четверо з них опинилися на середині річки. Сильна течія утворила там пустоти і промоїни. Всі четверо провалились під кригу майже одночасно. Врятувати вдалося тільки маленьку Катрусю, яка відчайдушно трималася на воді. Зараз дівчинка перебуває в місцевій лікарні. Пошуки тіл інших дітей тривають.