Політика

Партія регіонів зареєструвала свій законопроект про зміни до закону про вибори

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Сьогодні, 26 серпня, депутат від Партії регіонів Олександр Єфремов зареєстрував у Верховній Раді України зміни до проекту Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів“. Відповідний законопроект розміщено на сайті Верховної Ради України.

Як йдеться в пояснювальній записці, нардеп пропонує “зняти обмеження щодо можливості участі у місцевих виборах місцевих організацій політичних партій, що утворені пізніше ніж за 365 днів до дня виборів, та надати можливість усім місцевим організаціям політичних партій висувати своїх кандидатів“.

Окрім цього, Партія регіонів пропонує змінити принцип формування складу територіальних виборчих комісій:

Збільшити склад територіальних виборчих комісій до 18 осіб та надати право подавати кандидатури для формування територіальних виборчих комісій не лише місцевим організаціям тих політичних партій, які представлені у Верховній Раді України поточного скликання, а усім місцевим організаціям політичних партій, що зареєстровані в Україні.

Визначити чіткий порядок відбору кандидатур до складу територіальних виборчих комісій, до якого входитимуть 15 осіб від місцевих організацій політичних партій, які представлені у Верховній Раді України поточного скликання, а також три особи з числа кандидатур, поданих місцевими організаціями політичних партій, які визначатимуться шляхом жеребкування“, – зазначено в законопроекті.

У Партії регіонів прогнозують, що прийняття таких змін до закону “стане одним із кроків на шляху забезпечення демократичності та прозорості проведення місцевих виборів в Україні, вдосконалить механізми реалізації конституційного права громадянина обирати та бути обраним до органів місцевого самоврядування“.

30 серпня Верховна Рада на позачерговій сесії розгляне питання внесення змін до закону про місцеві вибори.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.