Політика

Міськрада виступила проти закриття секонд-хендів

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

На сьогоднішній, LVII сесії Івано-Франківської міської ради народні обранці не підтримали урядової ініціативи про заборону ввезення в Україну вживаних речей. Депутати ухвалили Звернення до Президента, парламенту і Кабміну, у якому засуджують можливість заборони ввезення і продажу на території України вживаних речей.


Звернення
Івано-Франківської міської ради щодо недопустимості
суцільної заборони ввезення в Україну вживаних речей

Ми, депутати Івано-Франківської міської ради, від імені територіальної громади м. Івано-Франківська висловлюємо стурбованість заявою голови Держкопідприємництва Михайла Бродського про суцільну заборону ввезення в Україну з 1 січня 2011 р. уживаного одягу, або так званого «секонд-хенду».

Беручи до уваги звернення підприємців, акції протесту власників та працівників магазинів вживаних речей, а також думку пересічних мешканців Івано-Франківська, вважаємо, що ініціатива заборонити ввезення в Україну з 1 січня 2011 року вживаних речей не призведе до швидкого розвитку вітчизняної легкої промисловості.

На наше глибоке переконання, одним лише закриттям магазинів «секонд-хенду» усіх проблем легкої промисловості України не вирішити. По-перше, необхідно створити конкурентні умови для всіх учасників ринку. По-друге, реанімувати вітчизняний сектор виробництва, зокрема шляхом надання конкретних податкових пільг і преференцій тим підприємствам легкої промисловості, які сьогодні реанімуються, та підтримати вже діючі виробництва.

По-третє, фактична заборона торгівлі вживаними речами не матиме наслідком реанімацію вітчизняної промисловості, а посилить тенденції утвердження домінуючого становища китайських та турецьких виробників на українському ринку, товари яких є не завжди якісними, проте порівняно з вітчизняними товарами є значно дешевшими. Окрім того, не суцільна заборона на ввезення в Україну вживаних речей на легальних засадах посилить вітчизняну легку промисловість, а боротьба з тими підприємцями, які ввозять товари в Україну без сплати митних зборів під виглядом гуманітарної допомоги або давальницької сировини.

На превеликий жаль, економічні реалії засвідчують, що більшість українців й досі не оговталися від наслідків глобальної економічної кризи, як і не стали заможнішими. Тому для багатьох громадян саме магазини «секонд-хенду» є чи не єдиним способом придбати для себе та своєї родини якісні недорогі речі. Закриття ж цього сегменту ринку призведе не лише до втрати сотень або й тисяч робочих місць, а й до тінізації цього сектору торгівлі. Окрім того це, безперечно, посилить соціальну напругу, недовіру до діючої влади та невпевненість у майбутньому для багатьох малозабезпечених громадян.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.