Політика

Львів виступив проти журналу Табачника

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Мерія Львова вважає, що рекомендований Міносвіти журнал «Щедрику-Ведрику» не повинен потрапляти у школи. Про це заявив заступник мера Львова з гуманітарних питань Василь Косів.

«Неприпустимо, що такий журнал був рекомендований Міносвіти для підписки в усіх школах України. Неприпустимо, щоб такий журнал читали діти, тому що це — знущання над дітьми, що вони повинні читати таке про Галичину», — сказав він.

«Галичани — це другий сорт, галичани це люди, нездатні мислити, це люди, які сидять на селі, вирощують картоплю — ось таке враження формується про Західну Україну відповідно до цього журналу», — зазначив чиновник.

Косів додав, що мерія звертатиметься з роз’ясненнями до Міносвіти про походження цього журналу і про рубрики, які є в журналі.

Також мер Львова Андрій Садовий доручив управлінню освіти Львова вивчити ситуацію з підпискою журналу «Щедрику-Ведрику».

Як відомо, у дитячому журналі «Щедрику-Ведрику», рекомендованому Міносвіти до підписки для шкіл, галичани подаються як селяни, нездатні до значних досягнень і мислять за принципом «на хлопський розум».

Так, у рекомендованому Міносвіти до передплати в українських школах журналі «Щедрику-Ведрику» була розміщена публікація, яка принижує жителів Галичини.

«Існування галичанина  зав’язане на селі і в нього відповідно селянське мислення — «на хлопський розум», — йдеться у статті про Галичину у випуску журналу за грудень 2010.

«У п’ятницю обласні центри на третину порожніють, люди роз’їжджаються по області, для того, щоб в понеділок наповнитися жителями сіл і містечок, «затарених» бульбою, буряком, яйцями, молоком і всім, що допомагає виживати в західноукраїнському не індустріальному місті», — йдеться у статті дитячого журналу.

«По-друге, на ринку праці Галичини не існує таких професій, як рерайтер, PR-консультант, екзистенційний психотерапевт, бо де просте життя — там проста робота — шофер, будівельник, медсестра, продавець», — зазначається у публікації.

«Максимум, про що можна мріяти галичанин з вищою освітою в рідному  місті — це робота клерком в регіональній філії великої компанії або банку. Не буває галичан-космонавтів, конструкторів, олігархів і великих політиків», — додає автор тексту, прізвище якого не вказується.

Як повідомляється, на відповідних сторінках у журналі вказано, що спонсором рубрики, у якій опубліковано текст, є Міжнародний освітній фонд ім. Ярослава Мудрого.

У супровідному листі, що надсилався разом з цим числом журналу до шкіл, наголошується: «Згідно з листом №14/18-3502 від 9.09.2010 р. Міністерства освіти та науки України Всеукраїнський дитячий журнал «Щедрику-Ведрику»…рекомендований до передплати усіма навчальними закладами І-ІІІ ступенів».

«Благодійний дитячий фонд «Щедрику-Ведрику» зобов’язаний інформувати Міністерство освіти та науки України про хід передплати», — йдеться у листі, підписаному директором благодійного фонду Блюхером.

За матеріалами УП

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.