Політика

Кримінальну відповідальність несуть лише треті особи

Google+PinterestLinkedInTumblr

 

Сутенерство

 

Сутенером є особа, яка контролює діяльність проститутки, свідомо сприяє і допомагає здійсненню такої діяльності або виконує роль посередника між проституткою та клієнтом. За це сутенер отримує частину доходів.

Іноді спостерігаються цікаві факти. Наприклад те, що посередники в процесі своєї діяльності отримують кошти не лише від повій, але й від клієнтів, які користуються їх послугами. А утримувачі будинків розпусти мають змогу отримувати великі прибутки з коштів, які їм виплачують посередники чи самі повії, а це досить значні суми.

Для здійснення такого виду діяльності злочинці полюбляють використовувати рекламні оголошення інтимного змісту в газетах чи Інтернет-виданнях такого змісту: «Няня», «Заміжжя за кордоном», «Відпочинок цілодобово», «Манікюрниця», «Дівчата познайомляться», «Гувернантка», «Домробітниця», «Масажистка» тощо.

Сутенерство відрізняється від звідництва тим, що там є організована група, система, займаються вони цим впродовж тривалого часу і на професійному рівні.

 

Звідництво

Звідництво, згідно з Конвенцією Генеральної Асамблеї ООН, прийнятою в 1949 році, «Про боротьбу з торгівлею людьми та використанням проституції третіми особами», кваліфікується як кримінальне діяння міжнародного характеру.

Звідник — це також сутенер, але задокументований на одному випадку. Ними, як правило, стають адміністратори чи власники саун, бань, таксисти тощо. Однак, відслідкувати такі поодинокі випадки досить складно, адже не може кожен таксист (їх у Івано-Франківську приблизно тисяча) розглядатися як потенційний звідник.

Повії дуже часто самі залишають свої телефони в адміністрації саун. І навіть попри те, що «банщиця», до прикладу, таким ніколи не займалася, вона може по доброті душевній подзвонити, коли її про це попросять клієнти. Однак, зовсім не здогадуючись, що такий вчинок несе за собою відповідальність перед законом.

За даними відділу по боротьбі зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, при ГУ МВС України у столиці більшість (90?%) осіб, які займаються звідництвом та утримують місця розпусти, становлять жінки, середній вік яких 25?30 років, розлучені або неодружені, також ведуть розпусний спосіб життя, як і повії, яких вони наймають.

Непоодинокими є факти, коли жінка-посередниця, яка має «фірму» по наданню сексуальних послуг чоловікам за грошову винагороду, сама реалізовує «замовлення» клієнтів, бо, наймаючи повію, їй доведеться із одержаних $?30 США втратити 20, щоб розрахуватись з водієм, охоронцем і самою повією.

 

Відповідальність

Клієнт в Україні не несе ніякої відповідальності. І це спричиняє, звісно, якусь дисгармонію, бо поки буде попит — доти буде і сам товар. Він має право робити замовлення, користуватися послугами і ні на секунду не задумуватися над тим, що комусь за це щось там буде. Згідно з даними одного з сайтів, де публікують свої оголошення проститутки Києва – Бордельєро , в Україні близько 180 000 дівчат, віком від 18 до 55, залучені до проституції або надання секс послуг на платній основі. Натомість, наприклад, у Швеції законодавчим органом додано відповідальність і клієнтам.

«Масажисток», про яких ми згадували вище, насправді дуже важко задокументувати. По-перше, таких оголошень надто багато, щоб відслідкувати, хто правдивий, а хто ні, а по?друге, при затриманні особа може пред’явити дозвіл на заняття індивідуальною трудовою діяльністю по наданню оздоровчих та лікувальних масажів, дипломи про закінчення курсів масажу, а також журнали обліку роботи для звітів до податкової адміністрації.

Повії несуть відповідальність, однак лише адміністративну. Тому навіть якщо її і схоплять одного разу «на гарячому», то вона заплатить незначний штраф, скажімо в 200 грн., повернеться додому і знову вийде на роботу.

Згідно з Кримінальним Кодексом України, на відміну від повій та їх клієнтів, сутенери несуть кримінальну відповідальність. Закон передбачає позбавлення волі від 3 до 12 років. Однак все залежить від кваліфікуючих ознак. Якщо це організована група або до сексуальної експлуатації були притягнені малолітні, то це обтяжуюча обставина. А якщо в сутенера є малолітні діти, то це пом’якшує обставини, які можуть звести покарання до штрафу розміром від 2000 грн.

У 2007 році у Івано-Франківську виявлено п’ять випадків сутенерства та звідництва. Як правило, повторних випадків притягнення людей до відповідальності за такими ж правопорушеннями не трапляється.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.