Політика

Івано-Франківськ починає сортувати і переробляти ТПВ

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

В Івано-Франківську розпочалась реалізація проекту «Покращення екологічної ситуації у місті Івано-Франківську та області шляхом запровадження технології екологічного збору та переробки ТПВ на основі досвіду міста Бая Маре, Марамуреш (Румунія)». Контракт про реалізацію проекту партнери — муніципалітет міста Бая Маре та громадська організація «Центр
муніципального та регіонального розвитку– Ресурсний центр» міста
Івано-Франківська — підписали ще 9 грудня 2010 року.

Метою проекту є створення в Івано-Франківську сталого механізму
роздільного збору, транспортування, переробки та утилізації ТПВ, а також
зменшення їх шкідливого впливу на навколишнє середовище та здоров’я
людей, повідомляє прес-служба МВК.

В Україні населення забезпечене системою вивозу ТПВ тільки на 70%. Щорічно накопичується 50 млн. м³ побутових відходів, із них на одну людину в середньому припадає 300-400 кг в рік. За останні 10 років об’єм побутових відходів на людину збільшився на 40%.

Повне забезпечення населення послугами з вивозу сміття потягне за собою збільшення поступлення відходів на полігони. Враховуючи дефіцит земельних ресурсів і протистояння населення будівництву нових полігонів, можна очікувати перевантаження вже існуючих звалищ. А це може призвести до екологічних катастроф.

Збір ТПВ у рік по місту складає близько 390 тис.м³ або 97,5 тисяч тонн; в середньому припадає по 1,6 м³ на людину в рік. Рівень організованого збору і захоронення ТПВ складає 77% в цілому по місту. Склад побутових відходів змінюється в залежності від періоду року, типу житла, рівня доходів сім’ї тощо.

У структурі побутових відходів наявно близько 1% токсичних відходів (батарейки, розчинники та ін.). Як показує аналіз фракційного складу побутових відходів міста, в них містяться (за вагою) до 8% макулатури, до 25% полімерних відходів, більше 9% скла та інших компонентів, які є цінною вторинною сировиною.

Очікується, що внаслідок реалізації проекту навантаження на полігон зменшиться на 30%.

Бюджет проекту — 804 тисячі євро.

Основним принципом реалізації проекту є мобілізація людських ресурсів. Для ефективного впровадження проекту будуть створені структури підтримки:

  • координаційний румуно-український комітет міст-побратимів Бая-Маре – Івано-Франківськ з питань координації планування та реалізації заходів
  • муніципальні координаційні комітети обох міст з питань управління ТПВ та довкілля
  • мотиваційні групи громадськості
  • муніципальний форум сталого розвитку

Практичні методи реалізації проекту:

  • побудова 200 нових контейнерних майданчиків для сортування ТПВ
  • закупівля 600 контейнерів для сортування ТПВ та двох автомобілів для вивозу відсортованих ТПВ
  • створення пунктів прийому відсортованих ТПВ
  • створення регіонального пункт прийому відсортованих ТПВ
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.