В Івано-Франківській облдержадміністрації відбувся круглий стіл «Традиції як чинник самоорганізації громад» за участю експертів з українсько-швейцарського проекту «DESPRO» та голови ОДА Михайла Вишиванюка.
Експерти з українсько-швейцарського проекту поділилися досвідом реалізації проектів з відновлення водопостачання та комплексного підходу до утилізації твердих побутових відходів.
«Такий проект є для нас дуже важливим, — каже голова ОДА Михайло Вишиванюк. — У нас успішно діє проект ПРОООН. Маємо таких 68 проектів. Я особисто приділяю цьому велику увагу, тому що, це допомагає нам перебудувати психологію наших людей. Нас не стільки цікавлять гроші, як цей момент перебудови психології, коли вони підключаються у будівничі процеси. Коли люди самі починають вкладати кошти у свою працю: місцеві бюджети, районні, обласні. Але найголовніше, коли люди кажуть: «Допоможіть, нам довершити ту чи іншу справу».
Голова ОДА наголосив, що надіється на тісну співпрацю в майбутньому.
«Швейцарія може бути взірцем децентралізованого способу управління країною, — каже керівник українсько-швейцарського проекту Оксана Гарнець. — Цей проект базується на багатьох проектах, які фінансуються і Швейцарією, і Україною. Базове завдання його — покращення якості послуг у сільських місцевостях. Проект працює у двох секторах: сільські системи водопостачання (відновлення, відбудова чи побудова нових блоків систем) та поводження з твердими побутовими відходами».
Наразі проект успішно працює у трьох регіонах України: Криму, Вінниччині та Сумщині.
«Знаю, що Франківщина дуже динамічний та активний регіон, де працює багато проектів, — говорить Гарнець. — Але зайвих проектів не буває. Тому я дуже сподіваюся, що зможемо зробити всій внесок у місцевий розвиток».
До речі, місто Долина є прикладом такої активної роботи у різноманітних проектах. Голова ОДА кілька разів наголосив брати іншим приклад та приїздити, аби обмінятися досвідом з мером Долини Володимиром Гараздом.
Comments are closed.