Політика

Добре там, де нас нема

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Чому ж українці так прагнуть працювати за кордоном? Можна назвати безліч причин цього явища, та основні твердження більшості заробітчан: «там більше платять», «тут немає можливості себе реалізувати». Усе правильно, та тільки в тому випадку, якщо для людини більшою цінністю є матеріальне становище, ніж сімейний затишок і родинне вогнище. Прикро, що людині краще працювати на найбрудніших і найважчих роботах за кордоном, ніж в Україні на посаді, яка відповідає її рівню кваліфікації. Адже усім відомо, що за кордоном наші заробітчани не мають можливості працювати за фахом і виконують найважчу і ту працю, яку громадяни власної країни виконувати не хочуть, тим паче за ті гроші, які платять нашим заробітчанам.

На що сподіваються і на кого покладаються наші співвітчизники, шукаючи кращої долі? Зі слів наших громадян, які побували за кордоном, напрошується висновок: що не все так солодко, як ми можемо собі уявити. Як розказує заробітчанин Василь, який побував у США: «Ти там зовсім без прав, і якщо тобі вдається кудись влаштуватися напівлегально, то це велике щастя. Я був свідком випадку, коли групі з трьох поляків і чотирьох українців просто не заплатили за три місяці їхньої праці, а таких випадків насправді тисячі, просто про такі речі не прийнято говорити, адже ті, кого обманули, не заплативши, соромляться цього через свою безпорадність. Звичайно, світ не без добрих людей, свої співвітчизники завжди готові допомогти, адже кожен прекрасно усвідомлює, що від такого на чужині не застрахований ніхто».

Ще однією проблемою, яка повинна турбувати зараз нашу владу, є проблема молодіжної еміграції. Наслідком цього є погіршення демографічної і економічної ситуації в країні. Молодь, яка наслідує старше покоління, теж намагається реалізувати себе за кордоном і, проживши там певний час, не бажає повертатися. Як розповідає Оксана, яка сьогодні навчається в Німеччині, на її питання, чи будуть повертатися її друзі українці, які теж навчаються в Німеччині, на батьківщину, вони відповідають, що повернуться, коли Україна як економічно, так і політично зміцніє. Та в такому випадку напрошується питання: Як Україна може стати сильною, розвинутою країною, коли молоді та енергійні люди, які можуть і мають працювати на її благо, не бажають робити перші кроки для побудови могутньої української держави.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.