Політика

Депутати чи «дУпутати»?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Врешті-решт сесія почалася із традиційного гімну України та молитви. Після чого міський голова Віктор Анушкевичус зачитав список депутатів, які у перерві між сесіями відсвяткували своє день народження. Це, напев­но, слід було розуміти як привітання, незважаючи на відсутність квітів. На квітах тепер економлять — криза.

Під час формування порядку денного сесії депутати від фрак­ції БЮТ добилися внесення у порядок питання «Про надання дозволу на відключення квартир від системи централізованого опалення та гарячого водопостачання». Його (питання) бютів­ці виносять на сесію вже вдруге — цього разу зауважили, що таким чином виконують передвиборчу програму трирічної давності.

Після затвердження порядку денного перейшли до розгляду депутатських запитів. У бютівця Володимира Стасюка їх виявилося аж три. Проте депутати не підтримали жодного з них. Тоді Стасюк сказав, що у сесійній залі є дЕпутати і дУпутати (чим хоч якось розвеселив присутніх) і додав: «Це підтвердило голосування».

До обіду міські обранці спромоглися розглянути п’ять питань, які стосувалися розподілу коштів бюджету розвитку у 2009 році. Після традиційного двогодинного обіду приступили до розгляду питання «Про надання дозволу на відключення квартир від системи централізованого опалення та гарячого водопостачання».

Доповідати бютівці делегували Володимира Ротару, з якого депутати витягували кожне слово. Таким способом присутні на сесії дізналися, що у виконкомі на відключення від централізованого опалення є дев’ять тисяч заяв.

На запитання одного з депутатів, чи є у бютівців якась конкретна концепція механізму реалізації цього проекту, Ротару відповів, що у країні критична ситуація з енергоносіями, є бажання іванофранківців встановити автономне опалення і наголосив, що це було закладено у передвиборчій програмі БЮТу. «У нас проста концепція — людина написала заяву, а виконавчі і відповідні структури повинні прийняти рішення», — висловився депутат.

Після невпевненої доповіді у залі почалася дискусія з приводу того, чия компетенція приймати такі рішення: виконкому чи міськради; хто має виробляти концепцію; чи законний проект рішення і т.?д. Михайло Івасютин у ході дискусії запропонував змінити проект рішення. Тобто не «надати дозвіл на виготовлення проектної документації з відключення квартир від системи централізованого опалення та гарячого водопостачання», а «зобов’язати міський виконавчий комітет до 20 березня 2009 року подати на затвердження міської ради концепцію забезпечення міста теплопостачанням та гарячим водопостачанням».

У своєму виступі Івасютин також зауважив, що через три роки ціна на газ може підвищитися до 500 доларів, і тоді люди будуть відхрещуватися від автономного опалення, як зараз від доларових кредитів. На що Ярослав Блаженко сказав: «Коли буде газ по 500 доларів, тоді «Теплокомуненерго», який би там не був розумний керівник, буде банкрутом».

Обурився виступом Івасютина і голова фракції БЮТ у міськраді Ярослав Бачкур, який останнім часом дивується поведінці Івасютина, і додав: «Що б не виносила фракція БЮТ, у нього (Івасютина — ред.) фанатична відраза…».

Врешті-решт фракції БЮТ і «Наша Україна» дійшли компромісу та прийняли рішення «зобов’язати міський виконавчий комітет на наступну сесію (а не до 20 березня 2009 року — ред.) подати на затвердження міської ради основні принципи (а не концепцію — ред.) забезпечення міста теплопостачанням та гарячим водопостачанням)». Крім того, депутати вирішили до кінця тижня сформувати комісію, яка буде розробляти ці «основні принципи», та домовилися не приймати заяви на відключення від системи централізованого опалення у тих людей, у кого є борги за теплопостачання.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.