Політика

Бюджетники Прикарпаття зустрінуть Новий рік із зарплатами

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Таку новину озвучив сьогодні голова облдержадміністрації Микола Палійчук. На ранковому брифінгу губернатор також повідомив, що область нарешті отримала кошти по дотації вирівнювання, щоправда не всі.

«Всі жителі області, працівники бюджетних установ – вчителі, лікарі, працівники культури, адміністративні працівники отримають заробітну плату. Зараз триває завершення її виплати»,- сказав на початку брифінгу голова ОДА. Казначейство повільно, але все ж таки розпочало виплату коштів на заробітну плату. На ранок із 113 мільйонів лишилось ще виплатити 11 мільйонів гривень.

Ще однією приємною новиною стало перевиконання бюджету області. Загалом за підсумками року обласний бюджет перевиконано на близько двадцять мільйонів гривень. Практично всі міста та райони спрацювали позитивно. Не виконані бюджети лише Тисменицького району та міста Івано-Франківська, під питанням залишається ще виконання бюджету міста Болехова.

Микола Палійчук повідомив, що на ранок 30 грудня область недоотримала 37 млн. 473 тис. грн. дотацій вирівнювання. Ці гроші, як зазначив голова ОДА, планують використати на придбання пального, медикаментів, здійснення розрахунків з підрядниками та за комунальні послуги. Ще одна позитивна новина – завдяки розблокуванню Казначейством рахунків вдалось реалізувати раніше досягнуті домовленості щодо передачі спортивного комплексу «Олімп»на баланс Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника. Університет перерахував необхідні кошти на рахунок колишнього власника «Олімпа».

На брифінгу керівник області повідомив також, що інформація про ненадходження на Івано-Франківщину державних дотацій у сумі 150 млн. грн. викликала негативну реакцію Прем’єр-міністра Ю.Тимошенко. Глава уряду на підсумковій прес-конференції заявила, що дотації регіони України отримали. А якщо на Івано-Франківщині цього не відбулося, то це свідчить про погану роботу в області та необхідність проведення перевірки. Однак знову ж таки станом на ранок 30 грудня жодної перевірки в область так і не прибуло і навряд чи хтось уже приїде. Адже область працює стабільно, продовжує лідирувати за соціально-економічними показниками розвитку. Робота облдержадміністрації є прозорою, тож керівництво області готове надати будь-які документи, щоб засвідчити рух коштів на рахунках. Микола Палійчук наголосив, що питання з надходженням в область дотацій почало вирішуватися, однак проблема справді була. У попередні роки кошти надходили значно раніше, ще у листопаді, на початку грудня. Не отримавши вчасно кошти, голова ОДА спільно з головою обласної ради адресували уряду декілька звернень з цього приводу. Вони, переконаний голова облдержадміністрації й сприяли надходженню необхідних коштів.

Відповідаючи на звинувачення народного депутата Д. Шлемка у неправдивості озвученої головою ОДА на початку тижня інформації про ненадходження дотацій, М. Палійчук наголосив: «В будь-який час я готовий з ним вийти до преси і показати всі документи. Готовий до публічної дискусії». Також керівник області повідомив журналістам, що особисто запрошував Дмитра Шлемка взяти участь в сьогоднішньому брифінгу, однак посилаючись на зайнятість відмовився.