Політика

Богдан Чупірчук: «Вони бояться перевиборів як вогню»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

—?Богдане Васильовичу, Івано-Франківська міська ТВК ввела до депутатського корпусу сім депутатів, які, напевно, підсилять опозицію до міського голови Віктора Анушкевичуса. На Вашу думку, після цього ситуація в міській раді стабілізується чи, навпаки, поглибиться криза?

—?Коли ми говоримо про сімох нових депутатів, то треба сказати, що винуватцями того, що цих депутатів не було у міській раді, був не міський голова, не фракція УНП, а були самі політичні керманичі, які з надуманих причин, з сумнівних підстав, які їм дав у руки закон про імперативний мандат, виключили депутатів із своїх партійних лав, а потім і позбавили їх депутатських мандатів за те, що вони проявили непокірність своїм «політичним рабовласникам». Чи будуть на сьогоднішній день сприяти нововведені депутати консолідації, сприяти роботі міської ради, це буде залежати від поведінки самих депутатів.

Якщо ці депутати будуть покірними рабами, якщо вони будуть керуватися не своєю думкою, а думкою політичних вождів, то в такому випадку напруга і дальше буде зберігатися, а користі буде мало. Безумовно, депутат повинен зважати на партійну дисципліну, оскільки він йшов на вибори від політичної сили, а не сам по собі. Але якщо депутат думає і приймає рішення самостійно, враховуючи при цьому інтереси громади, враховуючи при цьому норми законів, то від цього є більше користі.

—?Напередодні останнього засідання сесії зібралися громадські організації за круглим столом, оголосили про свою підтримку міському голові і сказали, що будуть ініціювати перевибори міської ради, якщо вона і далі працюватиме непродуктивно. Чи можливо це зробити з юридичної точки зору?

—?В їхній ситуації голова сам запропонував: давайте йдемо на перевибори всі, тобто і голова, і міська рада. Сама рада не може прийняти рішення про припинення своїх повноважень і дострокові перевибори, це може зробити або Верховна Рада, або це може бути зроблено на підставі волевиявлення людей, тобто для цього потрібно провести місцевий референдум. І коли були внесені відповідні проекти рішень про проведення місцевого референдуму, рішення не підтримали.

Звучали у сесійній залі такі дивні і смішні пропозиції про те, що на перевибори треба йти тільки міському голові, а міська рада, яка до цього часу працювала дуже часто деструктивно, чомусь повинна залишатися. Але в такому випадку проведення такого референдуму втрачало будь-який сенс.

—?Але ті сили, які ініціювали перевибори міського голови, при повторному розгляді рішення «Про недовіру міському голові» самі за нього не проголосували.

—?Так, вони не проголосували. Це власне говорить про те, що вони бояться перевиборів як вогню. Тому що вони розуміють, що їхня робота, їхня поведінка у міській раді була деструктивною. Вони розуміють, що люди мають інформацію про це, і певно незадоволені такою роботою, а відповідно це виллється у відповідні результати на виборах.

Більше прагнула перевиборів політична сила БЮТ, бо вона сподівається, що пройде до міської ради під парусом Юлії Володимирівни. Але зараз її рейтинг помітно падає. Те, що такі бажання є досить примарними, показали вибори до Київської міської ради, де сама Юлія Володимирівна була першим номером в списку до Київради. І навіть це не допомогло. Звичайно, повної аналогії не можна проводити, тому що Івано-Франківськ — це не Київ, але тим не менше тенденції в цілому будуть характерні для цілої України.

—?Після того, як керівник обласної організації «Народна Самооборона» Ольга Білінська заявила, що її сила підтримує міського голову, містом розповзлися чутки, що Віктор Анушкевичус фінансує обласну партію «Народна Самооборона». Можете якось ці чутки спростувати або підтвердити?

—?Чутки є чутками. І це є не більше, аніж чутки. Це би був абсурд, якби міський голова фінансував «Народну Самооборону» або якусь іншу громадську організацію чи політичну силу. Якщо завтра якась інша громадська організація заявить, що вона підтримує міського голову, то треба робити висновок, що він також її фінансує? Я думаю, що керівники громадських чи політичних організацій свої симпатії і антипатії будують на основі того, як у місті вирішуються справи, що конкретно робиться і що не робиться.

—?Коли вийшла скандальна книжка «Що за лаштунками міської влади?», голова спеціально створеної комісії В.?Стасюк у передмові написав, що члени комісії від партії УНП (цитую): «не виявили політичних зусиль, щоб продуктивною працею встановити істину». То чому члени УНП не виявили політичних зусиль, щоб встановити істину?

—?Політичних зусиль не виявив і сам голова комісії Володимир Стасюк, тому що робота комісії зводилася тільки до виявлення і розкрутки аналізу тієї інформації, яка була вигідна самій комісії. Комісія могла дослідити ті факти, які стосуються опонентів міського голови. Скажімо того ж самого Юрія Солов’я, тих людей, які стоять за ним, людей, з якими він має певні родинні зв’язки, на яких оформлені великі масиви землі в Угорниках в природоохоронній зоні, тим не менше комісія на це чомусь уваги не звернула.

Логічним би було, якби комісія представила свій проект рішення на розгляд сесії. А відбулася якась кумедна вистава, пародія, голова комісії запропонував на розгляд сесії свій проект рішення і тут же після цього, оскільки був ще один проект рішення, запропонований вже політичними силами, голова комісії свій проект рішення зняв. Це говорить про те, що комісія працювала під впливом тих політичних сил, які на сьогоднішній день є в опозиції до міського голови.

– І все?таки, можливо, на Вашу думку, якось мирним шляхом стабілізувати ситуацію у міській раді, чи потрібно все?таки робити перевибори міської ради та міського голови?

—?На сьогоднішній день є рішення Конституційного Суду, яке повертає депутатам міської ради право бути депутатами, а не машиною для голосування. Враховуючи це, кожен з депутатів отримає можливість голосувати більш-менш самостійно, хоча і продовжується певна залежність конкретного депутата від партійного вождя. Якщо депутати будуть перед собою ставити мету працювати і знаходити компроміс із виконавчою владою і міським головою, то робота, безумовно, буде налагоджена. А якщо депутати будуть далі керуватися настановами їх партійних босів і політичних вождів, які переслідують свої власні корисливі політичні, а також думаю, що і власні майнові інтереси, то толку з цього буде мало.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.