Цього тижня Асоціація міст України зібрала представників ОТГ з п’яти районів, аби обговорити питання передачі земель за межами громад. На зустріч у Нижньому вербіжі з’їхалися представники десяти громад зі Снятинського, Тлумацького, Коломийського, Надвірнянського та Косівського районів.
Передбачається, що 20 з 23 нині утворених ОТГ Прикарпаття отримають у комунальну власність землі за межами громад. За попередніми оцінками, це понад 11 тис га землі.
Про це “Репортеру” розповів Андрій Деркач, регіональний консультант з юридичних питань проекту «Пульс», що впроваджує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Після передачі земель не всі громади матимуть рівні можливості, бо кількість земель буде різною. Найбільше отримає Тлумацька ОТГ, а от три громади зовсім не матимуть земель: Рожнівська сільська і Яблунівська селищна громади на Косівщині і Білоберізька громада Верховинського району. Бо лісові масиви і полонини не передаються – вони залишаться у власності держави.
Згідно із затвердженим планом передачі ділянок по області, Заболотівська селищна ОТГ мала вже у лютому підготувати всі папери для передачі земель. Та за словами, Андрія Деркача, робота поки стоїть, бо сесію не змогли зібрати, хоча робота в громаді ведеться. А от Тлумач, в якому буде найбільше роботи, буде останнім. Тим часом Брошнів-Осадівська ОТГ вже провела необхідну підготовку до інвентеризації земель, сесія проголосувала і направила документи в Держгеокадастр. Там вже працюють фахівці земельної комісії.
«Передача земель стане ще одним стимулом для утворення громад, бо податок за землю йде в місцевий бюджет і може стати ще одним плюсом до об’єднання, – пояснює Андрій Деркач. – Наприклад, об’єднана громада зможе планувати, де і як облаштувати землі. Адже європейська практика показує, що просто наявності землі недостатньо, щоб зайшов інвестор. Інвестор зацікавлений в додаткових умовах – щоб підтягли електромережі, воду чи каналізацію. Тоді йому залишиться підготувати виробничі приміщення і стартувати».
Comments are closed.