Погляд

Максим Карпаш: І ще про можливе об’єднання вишів у Франківську

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Минулого тижня міський голова Руслан Марцінків заявив, що він проти об’єднання державних університетів у Франківську. Як мешканець міста я підтримую позицію мера. Адже об’єднання цих вишів призведе до зменшення надходжень до міського бюджету. Нагадаю, що разом три державні університети є найбільшим платником податків, що підтверджує статус Івано-Франківська як студентського міста. А як представник приватного університету та колишній працівник одного з державних не можу утриматися від коментаря з цього приводу, пише Максим Карпаш у Репортері.

Максим Карпаш: І ще про об'єднання вишів у Франківську

Поглянемо глибше на три державні університети за офіційними відомостями та їхніми власними сайтами станом на початок 2024 року.

Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника:

  • загальна кількість студентів на денній формі – 9770, заочників – 3020. Кількість персоналу загалом – 1795 штатних одиниць. Площа всіх приміщень – 103 221 кв. м. Місце в рейтингу ТОП-200 – 11. Місце університету серед українських закладів за публікаціями в міжнародній науковометричній базі Scopus – 10.

Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу:

  • загальна кількість студентів на денній формі – 5361, 1121 заочник. Кількість персоналу загалом – 1196 штатних одиниць. Площа всіх приміщень – 113 114 кв. м. Місце в рейтингу ТОП-200 – 37. Місце університету серед українських закладів за публікаціями в міжнародній науковометричній базі Scopus – 53.

Івано-Франківський національний медичний університет:

  • загальна кількість студентів на денній формі – 4441, заочників – 464 заочники. Кількість персоналу загалом – 1050 штатних одиниць. Площа всіх приміщень – 44 683 кв. м. Місце в рейтингу ТОП-200 – 73. Місце університету серед українських закладів за публікаціями в міжнародній науковометричній базі Scopus – 58.

Читайте Максим Карпаш: Чому в науці жінок менше, ніж чоловіків

Тепер поглянемо на схожість освітніх програм між університетами. У всіх трьох є студенти на спеціальності 035 Філологія. Далі порівняння складніші.

Якщо між ІФНТУНГ та ІФНМУ більше однакових спеціальностей немає, то в  ІФНМУ та ПНУ є ще програми за спеціальністю 227 Фізична терапія та реабілітація.

А от між ПНУ та ІФНТУНГ є аж 14 «дублюючих» спеціальностей, за якими здобувають освіту понад 3 000 студентів: 051 Економіка, 071 Облік та оподаткування, 072 Фінанси, банківська справа та страхування, 073 Менеджмент, 075 Маркетинг, 076 Підприємництво та торгівля, 101 Екологія, 106 Географія, 121 Інженерія програмного забезпечення, 123 Комп’ютерна інженерія, 126 Інформаційні системи та технології, 132 Матеріалознавство, 242 Туризм і рекреація, 281 Публічне управління та адміністрування.

Читайте Максим Карпаш: Як студент і штучний інтелект зламали догму

Ось такі «сухі» числа та факти маємо про три університети державної форми власності в Івано-Франківську.

Чи є у вишів потенціал для об’єднання?

Чи є ймовірність того, що в результаті об’єднання в них впаде якість освіти?

Чи може об’єднаний університет стати сильнішим?

На ці та подібні запитання відповіді ствердні. Чекаємо розвитку ситуації.

Максим Карпаш, професор Університету Короля Данила

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.