Погляд

Сублімація в одному месіджі

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Андрій Микитин Вчора під час дебатів у прямому ефірі на «Свободі» у Шустера зустрілися два провідні українські політичні лідери, по суті — «еліта» нашої нації. Тут же на людях Він і Вона — поспілкувалися наживо. Під час дискусії вони постійно намагалися колоти один одного:  

Він їй про ательє — Вона Йому про сублімацію;

 

Він Їй про базар — Вона Йому про «селедку», Він Їй про Покрову — а Вона Йому про корову.

І все?таки  Він говорив набагато менше. Йому було тяжко, як по?українськи, так і по?російськи. Він довго перетравлював все, що Вона говорила. А Вона, хоч говорила багато, та все ж хотіла передати Йому один- єдиний важливий месідж. Він ніяк не міг зрозуміти. Навіть у тривалих рекламних паузах Він не доганяв.

Отже, Вона Йому сказала про сублімацію. Він трохи подумав і сказав, що знає, що таке «сублімація». Це неправда — Він не знає. І вона не знає. Вона хотіла сказати щось інше, але група товаришів, які невидимо (для телеглядачів) сиділи в Її офісі, підказували Їй саме цей термін. Вона хотіла послати йому вісточку. Він ніяк не міг впіймати код.
Однак спершу самі розберімося в тім, що це таке ця сублімація.

Термін дуже складний. Є принаймні кілька понять в сфері фізики, поліграфії та психології. Зупинившись на психології, читаємо в Вікіпедії: сублімація — це  психоаналітичний термін, що означає один із психологічних захисних механізмів. Сублімація проявляється у заміні людиною однієї потреби, більш важливої, але такої, яку не повністю можна задовольнити, іншою потребою, менш важливою, але такою, яку можна більш повно задовольнити, або, відповідно, одного, більш привабливого об’єкту іншим, менш привабливим, об’єктом.

Відбувається у тому випадку, якщо людині чомусь не вдається оволодіти більш привабливим для неї об’єктом і задовольнити тим самим свою актуальну потребу.

Є ще поняття сублімації по Фрейду, що представляє собою захисний механізм, що сприяє виходу секcуальної енергії і застерігає людину від психічних розладів. Себто часом сублімація може плавно перейти в мастурбацію, або, за словами предрікавших Йому президентство афонських страцев, — рукоблудіє.

Отже, Дама з косою прагнула передати своєму єдиному Конкурентові єдиний месідж. А Він його ніяк не доганяв. Справді, нелегко було Їй і Йому. Адже Вона хотіла передати своє послання тільки Йому, а Він стояв, мичав щось без папірця й думав, думав, думав. Хоча усім і так зрозуміло, Його і Її думки тільки про владу.

Але Вона все-таки послала Йому той, дуже важливий для Нього месідж. Вже у самому кінці свого заученого істеричного спітчу Вона випалила щось про корову. Точніше не щось, а сказала дослівно таке: корова теж любить молоко, та дотягнутися не може. Народна муд­рість?

Такого не почуєш серед народу. Такого не прочитаєш у словниках і не знайдеш у підручниках. Та все-таки це мудрість, але бульварна. І не про корову. Корова на бульварах не пасеться і по асфальту не ходить.

Отже, цей месідж був не про корову. Це месідж все ж таки про мастурбацію, точніше про одну з її збочених форм. Вона передала Йому своє слово в прямому ефірі наживо. І це слово було про владу. І це слово було тільки для Нього. Вона просто сказала Йому: «зроби собі сам».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.