Погляд

Олена Фроляк: «Людей цікавить змістовна журналістика»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

В Івано-Франківську, як зрештою і в Україні, багато говорять про професійну журналістику, конкуренцію серед ЗМІ, свободу слова тощо. Напередодні професійного свята ми вирішили поспілкуватися з головним редактором новин ІСТV, франківчанкою Оленою Фроляк.

– Пані Олено, як ви потрапили на ІСТV?

– До того я п’ять років пропрацювала на каналі СТБ у програмі «Вікна». А у 2000 році, коли оновлювався канал ICTV, мені запропонував там роботу мій однокурсник Микола Княжицький. До речі, саме він раніше свого часу запросив мене із Івано-Франківська до Києва, коли розпочинався проект «Вікна-новини» на каналі «УТ-2».

– Чим відрізняється специфіка роботи на всеукраїнських каналах від регіональних ЗМІ?

– У Києві жорсткіша конкуренція і вимоги. Саме це тримає журналіста в «тонусі», у постійній високопрофесійній формі, у постійному процесі пошуку та самовдосконалення. Натомість, у регіонах все значно простіше і журналісти у певний момент зупиняються і професійно не зростають. Але взагалі я вже давно помітила: хто хоче працювати якісно, той працює так скрізь – і в Києві, і в Тернополі чи Івано-Франківську.

– На вашу думку, що нині цікавить глядача найбільше – фактаж, аналітика чи жовтизна?

– Глядачів цікавить якісний продукт. Правда, останнім часом є перекоси в бік криміналу і жовтизни. Та, як кажуть на Прикарпатті, і це минеться. Ви згадайте, які спочатку були рейтинги у політичних ток-шоу, шоу талантів, надзвичайних новин. Зараз інтерес до цих форматів падає. Людей цікавить змістовна, пізнавальна та цікава журналістика. Думаю, саме пізнавальні формати, формати знань далі будуть лідерами.

– Наскільки сильно впливають телеканали на глядача під час голосування на виборах?

– Завдання журналіста – показати всю політичну палітру виборів та їх учасників. Впливати на вибір заборонено. Інша справа, що є чимало людей, які просто не думають і обирають, як кажуть росіяни, «по наитию». У такому разі, хто і що впливає на їхній вибір, зрозуміти важко…

– Як думаєте, чи несуть журналісти відповідальність за те, що люди обрали певну владу?

– Звісно, журналісти причетні до процесу обрання влади, але за свій вибір відповідають лише виборці. Ніхто нікого не переконував йти на Майдан і віддавати свої голоси його лідеру.

– Чи відчуваєте утиски свободи слова зараз, при новій владі?

– Не відчуваю. Якщо ви маєте на увазі сюжет з вінком, то я не вважаю демонстрацію цього відео в ефірі тестом на свободу слова. Ми його не показали з етичних міркувань.

– Що думаєте про журналістів, які постійно міняють телеканали чи газети? Це добре для досвіду чи навпаки – погано?

– Кожна людина шукає для себе щастя, професія – не виняток. Досвід не залежить від частоти зміни місця роботи. І журналіст не стає кращим та освіченішим після переходу в інше видання. Я нічого не думаю про таких журналістів. Є професіонали і непрофесіонали. А де вони працюють і як часто міняють місце роботи – мене не цікавить.

– Яким, на вашу думку, має бути успішний журналіст?

– Освіченим, порядним, контактним, приязним, цікавим, мати почуття гумору і відповідати за свої слова.

– Як ви вважаєте, від чого залежить прибутковість ЗМІ?

– Від якості продукту. Все.

– Що дивитеся на ІСТV самі? Що дивитеся на інших каналах?

– Стараюся більше читати. Каюсь, але частіше мій телевізор вдома налаштований на супутникове телебачення. Дивлюсь кіноканали, Діскавері.

– Чи впливає ваша робота на особисте життя?

– Усе моє особисте життя – це сім’я, діти, робота та мій будинок. Як ви думаєте, впливає робота на життя чи ні?..

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.