Погляд

Ми вміємо творити історію

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Інколи події світового масштабу стаються завдяки лиш 2‑3 людям. Саме так було у 2004 році — на Олімпіаді в Афінах.

За 2,5 роки до того наша гімнастична збірна зазнала непоправної втрати — в автокатастрофі загинув капітан команди гімнастів Олександр Береш, дворазовий срібний призер Олімпіади у Сіднеї 2000 року та абсолютний чемпіон Європи зі спортивної гімнастики. На той час усі призери поперед­ньої Олімпіади роз’їхалися світами — хто працювати тренером, хто взагалі перестав активно займатися спортом. Збірна залишилася з молодими, перспективними, але ще недосвідченими хлопцями.

 

Одному з членів срібної сіднейської команди Валерію Гончарову зразу після Олімпіади прооперували плече й він вирішив далі пов’язати свою долю не з гімнастикою, а з цирком. Його вже давно запрошували до найвідомішого цирку світу — Cirgue du Soleil. Тож Валерій поїхав до Канади. Рік, не покладаючи рук, терплячи біль у плечі, він щодня відточував техніку унікального номера на жердинах. Звістка про смерть Береша вмить змінила плани Валерія і вже за місяць він був у Києві — аби готуватися до Олімпіади і стати капітаном команди. Разом з тренером основну ставку вирішили зробити на перекладину та бруси — улюблений снаряд Саші Береша. Два з половиною роки нещадної роботи і ліцензія у кишені.

На іграх у Афінах дали заявку на перекладину і бруси — у тих видах, де були реальні шанси на медаль. Першими були бруси. Чіткий початок, вдале виконання переходів на руках, зіскок, овації трибун — золото. Щасливий Гончаров вибіг на хвильку до нас і сказав: «За Береша я золото забрав, тепер піду по своє». Виступ на перекладині почав дуже впевнено: хороша амплітуда, перехвати, перельоти… Та під завершення комбінації Валерій не дотягується до перекладини на сантиметр і падає… Зал завмер, бо всі бачили, що його виступ до падіння вартував золота.

 

Але не це змінило історію, а виступ на трибунах трьох українських метальників, які прийшли вболівати за Гончарова. І ось як це було. Російський гімнаст, чотириразовий олімпійський чемпіон Олексій Немов їхав до Афін як жива легенда, бо на поперед­ніх двох Олімпіадах він завоював загалом 12 нагород. Немов вийшов до перекладини вже після падіння Гончарова, й ми вболівали за нього. Але судді поставили Олексію дуже низькі бали. І тут Гончаров запитав нас жестом: «Що твориться?». Ми зрозуміли й почали махати прапором, викрикувати, свистіти. Спочатку нас підтримали білоруси та росіяни, а згодом засвистіли всі трибуни. Судді покинули залу та повернулися з рішенням змінити оцінку з 9,725 на 9,762. Це не дало змоги Немову завоювати медаль, але вперше в історії світової гімнастики судді під тиском трибун змінили оцінки. Немов обійшов весь зал і вклонявся кожній трибуні зі сльозами на очах.

Того ж вечора ми святкували перемогу Валерія із традиційними грецькими напоями і закусками. З олімпійської їдальні нам принес­ли гарячу страву, яка йшла на ура. Ми ще кілька разів посилали гінця по неї. А зранку виявилося, що холодною вона смакує ще більше. Отож сьогодні ми готуємо «Баклажани по-афінськи».

Беремо 3‑4 середніх баклажани, розрізаємо навпіл і солимо, щоб відійшла гіркота, кладемо під тягар. Через 30 хвилин виймаємо м’якушку та отримуємо «човника» зі шкірки. М’якушку дрібнимо і обсмажуємо в оливковій олії, додавши кружельця цибулі й консервовані помідори. Згодом сюди ж додаємо сіль, потовчений часник і зелень, поливаємо винним оцтом. Добре все обсмажуємо та наповняємо цим наші човники, а у серединку, зробивши ямочку, б’ємо яйце. Тоді зверху посипаємо потертою фетою і запікаємо у духовці 20 хвилин.

Щоб приготувати нам знадобиться:

баклажани — 4 шт.,

часник — 6 зубців,

сир (фета) — 300 г,

яйце — 6-8 шт.,

оливкова олія — 300 г,

оцет винний — 2-4 ст. л,

помідори — 400 г,

зелень — 1 пучок,

сіль, перець до смаку.

Смачного!

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.