Погляд

Філе риби по-сицилійськи

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

За все свідоме життя мені лише раз пощастило побувати на Сицилії. У 1999 році в сицилійському місті Катанія проходили Всесвітні військові ігри. У них взяли участь команди 170 країн. Я виступав за Збройні сили України, будучи членом Центрального спортивного клубу армії.

Ми якось звик­ли асоціювати Сицилію тільки з тамтешньою мафією. Але там я зрозумів, що насправді Сицилія — це вулкан Етна, антична архітектура, сицилійські апельсини, які плодоносять цілий рік, привітні люди й безліч усілякої смакоти місцевої кухні. А ще зрозумів, що в нас під брендом «сицилійський апельсин» продається щось інше. Бо правдиві сицилійські апельсини — це божественний нектар з неймовірним ароматом і смаком… Та навіть якщо й торкнутися сицилійської мафії, то відмінність з тим, що ми маємо на своїх теренах, просто разюча.

Сицилійська мафія, заробивши «чорні» гроші, вкладає їх в економіку Сицилії, створює підприємства та нові робочі місця. А наша «рідна» мафія такі самі «чорні» кошти вивозить за кордон — в офшорні зони.

Але годі про сумне. Готуємо рибу. Беремо молодий шпинат, видаляємо жорсткі пагінці й декілька разів промиваємо його у проточній воді. Потім беремо цибульку і дрібно-дрібно її нарізаємо. Добре вимиваємо лимон і ріжемо його якнайтоншими скибочками разом зі шкірою. Натираємо сир твердих сортів. Усе це в нас чекатиме свого часу.

У широкій каструльці доводимо до кипіння вино, не забуваючи, що ми готуємо страву з риби, отже, яке вино використовуємо взагалі не піддається сумніву — звісно, біле сухе.

У каструлю даємо лавровий листок і вимитий корінь петрушки, розрізаний на четверо. Через 10 хвилин кипіння кладемо у відвар підготовлене (вимите та очищене від кісточок) філе риби. Скручуємо вогонь до мінімуму, накриваємо кришкою, даємо покипіти 15 хвилин.

Паралельно у нас нагрівається духовка — до 220 градусів. Ми змащуємо оливковою олією жаростійку форму, неглибоку довільної форми.

Смажимо на пательні в соняшниковій олії до золотистого відтінку нашу цибульку, до якої додаємо заздалегідь приготовлений шпинат. Тут же приправляємо сіллю, перцем і меленим мускатним горіхом. Мускатний горіх є дуже специфічною приправою, і не кожному до смаку. Тому додавати його чи — це ваше рішення, але в оригіналі сицилійського рецепту він є.

Накриваємо пательню, тушимо цибулю та шпинат протягом 10 хвилин. Потім усе, що ми смажили на пательні, викидаємо на сито та даємо йому стекти у керамічний посуд — нам цей сік ще знадобиться.

Викладаємо у жаростійку форму рибне філе, ховаємо його під шпинатом з цибулею, вкриваючи філе, як лускою.

Сік зі шпинату та відвар після риби разом виливаємо у каструльку, даємо цій суміші до половини виваритися на сильному вогні. Даємо цьому відвару трохи охолонути та обережно поливаємо ним рибу в жаростійкій формі. Кладемо зверху кружальця лимона, посипаємо натертим твердим сиром. Запікаємо в духовці ще 7-10 хвилин.

Смакота готова, подаємо її до столу.

Нам знадобиться:

філе морської риби — 1 кг,
шпинат — 800 г,
цибуля — 2 шт.,
лимон — 1 шт.,
твердий сир — 100 г,
сухе вино — 200 г,
петрушка — 1 корінь,
соняшникова олія — 50 г,
сіль — 0,5 ч. л.,
мускат тертий — 0,25 ч. л.,
вершкове масло — 50 г,
перець білий — до смаку.

До цього відкорковуємо пляшечку білого сухого вина.

Смачного!

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.