Погляд

Естетична травма

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Зима цього року трапилась довга і зла. Північну півкулю засипає снігом. І мешканці Франківська, і мешканці заокеанського Балтимору з однаковим завзяттям працюють шуфлями. Вони працюють, а сніг іде. Свіжий сріблястий пухкий сніг лягає на брудний фундамент старого пресованого. Усі знайомі запитують чи то у ближніх своїх, чи то у сил піднебесних: «Коли ж, коли ж прийде та весна?».

Я, до речі, теж не люблю холодів. Навіть якщо навесні нас очікує небувала повінь, я прагну весни. Весняного тепла, весняного сонця, весняного настрою. Зрештою, одну повінь ми вже худо-бідно пережили, переживемо і весняне водопілля-2010. Тим більше, що Верховна Рада звільнила нас від необхідності плисти на човнах до передвиборних дільниць, оминаючи буйки з політичною агітацією. Кажуть, що місцеві вибори перенесені. Хтось крупно «попав» і, судячи з усього, «новий мер в новому році» теж поки що відміняється.

Ну і правильно. Набридли ці вибори. Достатньо вже того, що під знаком гнилого політиканства пройшли новорічні свята. Під кінець виборів народ зовсім вже зпупів і озвірів. Скільки родичів, добрих друзів і приятелів пересварилося на порожньому місці тільки тому, що повірили «говорящім головам» і вбогим рекламним роликам у телевізорі. От і не вір у зомбування і шаманів…

Отже, стомлені зимою і дурнуватими політичними вправами, ми з подругою пішли на художню виставку. Не буду брехати, не з метою естетичного відпочинку. Естетично відпочити на сучасній художній виставці неможливо, можна лише естетично травмуватись.

Виставка повністю виправ­дала наші сподівання. На усі 100 відсотків. На яскравих картинах без особливих претензій на мистецьку довершеність чого тільки не було: коти з фашистськими орденами на шиї, свиноподібні жлоби, юні партизанки з черепами та їжачками, негламурні шахтарі і гламурні хвойди, консерви, православні попи, католицькі повстанці і навіть відрізана голова Сальвадора Далі в компанії з мишами і бутербродами. Текст, наліплений на стіну, закликав не нищити виставлені твори мистецтва і не бити пики митцям. А так хотілось…

Серед усього цього «треш-арту» зацікавлено совалася публіка у верхньому зимовому одязі, а нетверезі добродії намагалися фіксувати захоплені вигуки і мармизи інших нетверезих добродіїв. Тобто, це було справжнє свято духовності зі всіма первинними і вторинними ознаками естетичного травматизму. Нас із подругою навіть запросили на посттравматичний міні-фуршет, де актор Антон Мухарський розповідав дотепні історії, а один із радників голови облдержадміністрації ретельно слідкував, щоб я, не дай Боже, не випив зайвого. «Навіть влада може бути дбайливою», – прокоментувала подруга.

Остаточне заліковування естетичної травми ми з нею провадили у пивному барі «Десятка». Настрій був теплим і з кожним щирим ковтком «клубного» пива цієї теплості більшало й більшало. Наслідки естетичної травми швидко розсмоктувались, розчинялись у «клубному» і з легким просвітленим дзюрчанням виводились з організму.

Раптом мене потягнуло пророкувати. «Весна скоро буде», – прозорливо і впевнено передбачив я, починаючи другий кухоль. «А потім буде літо», – не менш впевнено передбачила подруга і додала: «Хоча, знаєш, при сучасній глобальній комунікації весна настає тоді, коли з’являються гроші». І ми з нею твердо вирішили заробити потрібну копійчину і зустріти справжню весну у місці, яке розташоване не північніше за єгипетські піраміди. І де нас уже точно не застане зненацька оте пророковане водопілля.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.