Погляд

Чи була зима теплою?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Зростання цін на газ, нові тарифи на тепло, проблемні мережі, про те, яким був минулий опалювальний сезон для ТОВ «Станіславська теплоенергетична компанія» – у розмові з директором компанії Анатолієм Максименком.

– Пане Анатолію, для СТЕКу це був уже другий сезон. Що змінилося з попередньої зими?

– Опалювальний сезон 2013-2014 для нашої компанії пройшов значно краще. По-перше, незважаючи на ранній старт (нагадаю, опалення увімкнули на два тижні раніше запланованого терміну), ми змогли запустити котельню без значних проблем. Це і заслуга наших фахівців, і результат модернізації, проведеної у міжопалювальний період. По-друге, погода була до нас поблажливою, цієї зими практично не було різких перепадів температур, а отже мережі несли менше навантаження, звідти й менше аварій.

Також позитивний момент – завдяки успішній підготовці до опалювального сезону нам вдалося скоротити втрати, спричинені витоками, на 20 %. Це немало.

– В якому стані зараз мережі СТЕК?

– Ситуація не дуже радісна. Більшість наших мереж застаріли, 70 % потребують заміни. Ми робимо все, що в наших силах, замінюємо проблемні ділянки, але розуміємо, що це тільки крапля в морі.

– Скільки аварій було цієї зими? Які найпроблемніші ділянки?

– За минулий сезон у нас було 18 аварій. Із найскладніших – в кінці жовтня в районі вулиць Мельника-Сахарова стався порив магістральної мережі. Незважаючи на великі обсяги ремонтних робіт, аварію ліквідували в найкоротші терміни. Наші люди працювали цілодобово. Також проблемною була ділянка на Незалежності, нам декілька разів доводилося ліквідовувати локальні пориви.

– Що плануєте в міжсезоння? На які райони звернете особливу увагу?

– Уже з кінця квітня ми розпочинаємо ремонт і заміну магістральних теплових мереж у районі вулиці Незалежності, 44-46. Також у період підготовки до опалювального сезону плануємо провести реконструкцію мереж у районі вулиць Петлюри, Франка, Бандери. При цьому будемо міняти наявні трубопроводи на попередньо ізольовані труби. Це доз­волить зменшити втрати теплової енергії.

– Торік саме СТЕК першим звернув увагу на проблему «нічийних» теплових мереж. Ця проблема актуальна і нині?

– Вона нікуди не поділася. Ми досі маємо ділянки мереж, які нікому не належать. Так, до прикладу, теплові мережі, що ведуть до будинку № 2 на вулиці Товарній та до школи № 23. Вони потребують ремонту, але хто саме має ремонтувати – відкрите питання.

За рішенням виконавчого комітету, ці тепломережі було передані на баланс ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго». Але тепловики мають намір прийняти на свій баланс тільки частину мереж. У результаті – понад 400 погонних метрів теплопроводу залишаться «нічийними». Ми неодноразово повідомляли керівництво міста про цю ситуацію, але питання – таки відкрите.

Також без господаря залишаються мережі до житлових будинків № 41 на вулиці Сорохтея та № 3, 5, 15, 17 на вулиці Республіканській.

– Ви анонсували реконструкцію котельні. Що вже зробили, що робите?

– При реконструкції котельні вже замінили три насоси для підживлення тепломережі на ефективніші – з частотним регулюванням.

Також проведена модернізація котла № 5, встановлено автоматику для корекції співвідношення «газ-повітря» та частотного регулювання вентиляторів і димотяга, що суттєво зменшило споживання енергоресурсів: природного газу – на 1,5 %, електроенергії – на 20 %.

Крім того, цього року ми запланували модернізувати котли № 4 і № 8.

– Багатьох іванофранківців хвилює питання гарячої води. Чи буде вона у квартирах у літній період?

– На жаль, на сьогодні наша компанія не має технічної можливості надавати послугу з підігріву води в міжопа­лювальний період.

Розуміючи всю складність цього питання не лише в масштабах нашої компанії, а й міста загалом, ми офіційно звернулися до міського голови Віктора Анушкевичуса з ініціативою створення робочої групи, щоб вирішити проб­лему в комплексі. Також ми надали ряд альтернативних пропозицій, які, на нашу думку, дозволять забезпечити іванофранківців гарячою водою протягом цілого року. Зокрема, ми пропонуємо встановлювати електричні бойлери на ЦТП, у будинках та окремих помешканнях. Поки що чекаємо на відповідь очільників міста.

– Чи вплинула загальна ситуація в державі на стан розрахунків за теплопостачання?

– Станом на 1 квітня цього року заборгованість населення становила близько 5 млн. грн., рівень оплати за надані послуги з цент­ралізованого опалення населення за період жовтень 2013 року – березень 2014-го – 81,5 %.

Є проблеми з розрахунками за спожиту теплову енергію у бюджетних установ. Станом на початок місяця заборгованість за тепло становила 8 млн. 226 тис. грн., із них 6 млн. 82 тис. – це заборгованість установ, які фінансуються з міського бюджету, 1 млн. 441 тис. грн. – з державного та 703 тис. грн. – з обласного бюджету.

– Зараз Україна живе в режимі суворої економії, Кабмін анонсує стрімке підвищення тарифів, зокрема й на тепло. Ваші послуги вже подорожчали?

– У зв’язку з тим, що з 1 квітня значно зросли ціни на газ, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, змушена була скоригувати тарифи на теплову енергію для бюджетних та інших юридичних споживачів. Адже в структурі тарифів на теплову енергію вартість газу становить понад 80 %. Тому, якщо змінюється вартість газу, то змінюються і тарифи на тепло.

Стосовно тарифів на тепло для населення. На жаль, уже протягом багатьох років тарифи на тепло для населення є збитковими. Вони не забезпечують відшкодування витрат підприємств теплоенергетики, в першу чергу – витрат на газ, який споживається для виробництва теплової енергії. Слід відзначити, що така ситуація склалася на тільки в нашому місті, а й по всій Україні. Тому Кабмін рекомендував Нацкомпослуг та органам місцевого самоврядування підвищити з 1 липня 2014 року тарифи на тепло для населення до економічно обґрунтованого рівня. Водночас, для підвищення соціального захисту населення, уряд розробив порядок призначення і надання компенсації на оплату комунальних послуг в умовах підвищення цін і тарифів.

– У цьому році ви запровадили кілька нових послуг для споживачів. Яких саме?

– На нашому сайті – www.stek.if.ua – для населення створено «Інформаційно-платіжну систему». Тут споживачі можуть побачити інформацію про нарахування, оплату, субсидії, внести показник лічильника гарячої води, а також сплатити за послуги без комісії. На сьогодні в системі зареєстровані 377 споживачів. І кількість користувачів постійно зростає.

– Торік ви провели акцію для найсумлінніших платників. Чи плануєте продов­жити цю традицію?

– Так, ми обов’язково відзначимо найкращих та найлояльніших споживачів за результатами минулого опалювального сезону. Розіграш цінних призів проведемо у прямому ефірі місцевого телебачення вже у травні. Про деталі повідомимо на нашому сайті та через місцеві ЗМІ.

Рівень оплати за надані послуги з централізованого опалення населення за період із жовтня по березень – 81,5 %

Довідка:

ТОВ «Станіславська компанія» обслуговує третину мешканців Івано-Франківська.

На сьогодні споживачами підприємства є 10 тисяч населення та 181 юридичний споживач, із них 56 – бюджетні організації.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.