Люди

Залишились стіни. Родина з Херсонщини втратила дім і мешкає на Прикарпатті (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Офіційно в Україні зареєстровано три мільйони ВПО.

Наразі держава розглядає різні варіанти, як забезпечити житлом внутрішньо переміщених осіб. Наприклад, зараз першочергово надають житло тим, чиї будинки знищила ворожа армія або житло залишилося на окупованій території чи надто близько до бойових дій, пише ТСН.

Алла з чоловіком та двома дітьми з Херсонщини. Вони зважилися виїхати зі свого села та поїхали шукати безпечне місце до західної України. На Прикарпатті мешкає родина в окремому приміщенні біля церкви. Всередині є все необхідне – хоч і трохи тісно. Втім, сім’я і тому рада. Адже від їхнього будинку на Херсонщині залишилися стіни і дах, а решту винесло вибуховою хвилею.

За кілька днів Руслан планує їхати додому, аби знайомитися з тимчасовими мешканцями.

Там наші хлопці, військові, проживають в нашому будинку. Вони самі зателефонували, самі попросилися. Я не знаю, такої армії як у нас. Напевно, немає. Я хочу з ними познайомитися, – каже чоловік.

У Руслана непостійні підробітки. Алла – вчитель математики, викладає дистанційно. Утім, їхніх заробітків для того, щоб винаймати житло, не вистачило б.

Вони живуть безкоштовно. Ми стараємося їм надати і картоплю, і продукти. Через наших друзів отримуємо фінанси з-за кордону, а також пожертвування, – розповів пастор Української Церкви Християн Віри Євангельської Петро Вернигора.

На другому поверсі церкви є кімнати, де теж мешкають переселенці з Харкова, Херсонщини, Слов’янська. Загалом церква розміщує наразі десятеро людей. Два місяці тому пастор подав документи за програмою “Прихисток”, за якою держава компенсує гроші особі, яка розмістила у себе переселенців.

За одну людину виплачували 450 гривень на місяць. Вже від 1 жовтня компенсуватимуть по 900 гривень, бо почався опалювальний сезон.

Офіційно зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб в Україні три мільйони. Втім, приблизно стільки ж є незареєстрованих. У  кожній області та громаді місцева влада надає переселенцям те житло, яке має, – це і гуртожитки, і місця в санаторіях чи порожні хати в сільській місцевості, де лише потрібно зробити ремонт, або модульні будиночки.

Втім, про нове житло для переселенців наразі не йдеться.

Наразі є першочергові витрати, які пов’язані безпосередньо з фінансуванням армії і Збройних сил України, тому такі витрати на сьогодні обмежені, – пояснила заступниця голови Комітету ВРУ місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.

У парламенті готують до другого читання законопроєкт, за яким за зруйноване житло виплачуватимуть компенсацію у вигляді житлових сертифікатів.

Читайте: Довга дорога. У Коломиї родина з Маріуполя відкрила шаурмечну (ФОТО)

Сертифікат матиме винятково цільове призначення, але людина буде вільно обирати населений пункт, де хоче проживати – це буде квартира чи приватний будинок. Також можна буде докласти власні гроші до сертифікату. У держбюджеті на 2023-й рік для таких компенсацій передбачили 35 мільярдів гривень.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.