Люди

ЄРЦ перетворюють на МІУК. Активісти кажуть – підкилимно (Відео)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
 У вівторок, 21 грудня, відбулася прес-конференція керівництва Єдиного розрахункового центру (ЄРЦ) щодо майбутньої реформи підприємства. 
«Два тижні тому міський голова доручив мені з департаментом ЖКГ підготувати ряд проектів рішення щодо реформування ЖКГ у частині ЄРЦ, – розпочав перший заступник мера Микола Вітенко. – П’ять таких рішень уже пройшли засідання виконкому і будуть винесені на сесію». 
Два з них стосуються програми облаштування прибудинкових територій та програми модернізації житлового комплексу. Ці програми, за словами Вітенка, працювали досить успішно три роки і тепер їх дію продовжать на 2016-2020 рр. Тепер наголос робитимуть на покращення прибудинкових територій, підсилення енергоефективності будинків. Інші рішення, які має розглянути сесія, – це перейменування і реорганізація ЄРЦ в Муніципальну інвестиційну управляючу компанію (МІУК).
IMG_0383
«Відмінність її від ЄРЦ в тому, що ця компанія свою діяльності зосередить на програмі енергоефективності і капремонті, облаштуванні прибудинкових територій, – пояснив Вітенко. З 1 січня вона також буде займатися аварійним обслуговуванням будинків. Там буде окремий підрозділ – своя аварійна служба. Також вона буде займатися оформленням пільг і субсидій, такі собі міні-ЦНАПи». 
Також він пояснив: якщо зараз програма співфінансування по ремонтах діяла лиш для тих будинків, де балансоутримувачем був ЄРЦ, то зараз до неї залучатимуть будинки і з іншими управителями. Всі ці реформи відбуваються на виконання закону «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирних будинках», згідно з яким мешканці самі повинні обрати собі управляючу компанію. І зробити це мають до 1 липня 2016. Детальніше у статті “Хто в домі управитель” 
«Згідно з цим законом, мешканці є відповідальними за майно і стан свого будинку, – наголосив член виконкому Вадим Войтик. – І для цього вони наймають спеціалізовану організацію. А місто задовольняє прогалину на цьому ринку. Крім того у місті є ще як мінімум 40 організацій, як можуть займатися такою діяльністю». 
Разом із тим громадські активісти, які були на прес-конференції, обурилися, що “все це робиться підкилимно». Мовляв, ніяких громадських обговорень ці рішення не проходили, а вже завтра їх виносять на сесію міської ради.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.