Газета Люди

Яніна Лучейко стала людиною тижня за версією «Репортера»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Цього тижня «Репортер» відзначає екоактивістку Яніну Лучейко. Днями вона презентувала в Івано-Франківську книгу для дітей «Врятуй світ! Все починається з тебе» – про правильне поводження зі сміттям.

Яніна – киянка, зараз мешкає у Верховині.

«Я переїхала, бо хотілося жити в горах, на природі і з природою. А виявилося, що природа потребує захисту від сміття», – каже вона.

Лучейко заснувала організацію «Зелене серце Карпат» та стала однією з ініціаторок руху «Верховина сортує сміття», який започаткував масове сортування відходів у селищі. Рух намагається подолати у Верховині просто вічні для гірських селищ проблеми – люди досі палять сміття, виносять непотріб на береги річок, утворюють стихійні смітники в лісі. Натомість, активісти встановлюють контейнери для роздільних відходів, запроваджують навчальні семінари із сортування сміття, пояснюють і доводять. Є й результати – зараз Верховина вже має 25 майданчиків для сортування відходів.

Читайте також: Назар Корняк став людиною тижня за версією “Репортера” (ВІДЕО)

Книга «Врятуй світ! Все починається з тебе» розрахована на дітей з чотирьох до восьми років. У ній більше малюнків, ніж тексту, також є ігри на екологічні теми. Ілюстраторка – Олена Бланк.

«Щодня ми продукуємо тонни відходів, які забруднюють воду, землю й повітря, – говорить авторка книги Яніна Лучейко. – Знайома для всіх ситуація: приходимо в ліс і замість навколишньої краси бачимо сміттєзвалище. Навіть якщо ми його не спалюємо і викидаємо правильно, якщо цього не роблять інші, то це впливає і на нас, зокрема на наших дітей. Скільки б ми не говорили з дорослими, вони вже мають свої звички, принципи й не готові їх змінювати. А діти вчитися готові. І в будь-якому разі вони мають право на чисте довкілля. Тому ми створили книгу, яка знайомить дітей з темою сміття, навіть найменших, бо треба починати вже з них».

Читайте також: Відважні франківські школярки потрапили у рубрику “людина тижня” (ФОТО)

Книга розповідає про сортування сміття, небезпеку спалювання листя, про те, як сортувати та переробляти різні відходи, наприклад, папір і пластик. Її ще влітку презентували у Верховині й роздали місцевим дітлахам.

Наклад книги невеликий, тому в продажі її немає. Проте, за словами Яніни Лучейко, у майбутньому її планують поширити у школах області. Аби змалку знали – природу треба берегти.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні