Люди Статті

Як вилікувати застуду вдома, – народні рецепти

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
За даними управління охорони здоров’я, за останній тиждень на грип та ГРВІ в Івано-Франківську захворіли 1489 людей. З них 1131 – діти до 17 років. 44 дитини госпіталізували, у двох діагностували бактеріальну пневмонію. З таким самим діагнозом до лікарні потрапили шестеро дорослих.

Пневмонія – це гостре інфекційне запалення легень і лікувати його самостійно вкрай небезпечно. Якщо у вас з’явився кашель, висока температура (39°), важко дихати і чутно хрипи, то краще йти до лікаря вже. Бо лише він зможе поставити діагноз і призначити відповідне лікування. А для тих, хто мучиться від звичайної застуди, «Репортер» підготував кілька порад.

Краплі

Найчастіше застуда починається з нежиті, однак не варто купувати аптечні краплі. Спробуйте закапати в ніс теплу олію обліпихи чи шипшини. Також підійде ментолова, оливкова та соняшникова олії. Для підвищення ефективності можна додати до олії кілька крапель соку часнику.

Для приготування часникових крапель подрібніть 2-3 зубчики, залийте їх окропом (50 мл) та залишіть на дві години у теплому місці. Отриманий настій закапуйте у ніс 3-4 рази на день.

Можна також закапувати ніс соком цибулі: одна крапля соку на столову ложку кип’яченої води – не більше. Отриману суміш можна закапувати кожну годину. Але не перестарайтеся.

З нежиттю ефективно також борються краплі з липового меду: тричі на день по 5-8 крапель у кожну ніздрю. Для приготування змішайте мед з водою у пропорції 1:2.

Полоскання

Нещодавно міністр охорони здоров’я Уляна Супрун заявила: «Препаратів, які зменшують біль у горлі чи полегшують кашель – за кордоном не застосовують, оскільки вони не мають жодної доказової ефективності у лікуванні цих симптомів».

Тож аби не тратитись на дорогі ліки, можете полоскати горло настоями трав і відварами. Для цього чудово підійдуть шавлія, ромашка, календула, вони мають пом’якшувальну та протизапальну дію.

Для приготування запарте одну столову ложку трав у склянці води. Залишіть настоюватися на 20 хвилин. Отриманий настій використовуйте п’ять разів на день.

Полоскати горло можна також сумішшю яблучного оцту та меду. Для цього візьміть дві чайні ложки меду і три – оцту, розведіть це у склянці води.

Інгаляції

Якщо у вас немає температури, то з симптомами застуди можуть впоратися інгаляції. Важливо те, що ця процедура повинна тривати не більше 15 хвилин.

Найчастіше використовують інгаляції з картоплі. Кілька картоплин відварюють, після чого людина дихає відваром під рушником.

Можна зробити інгаляції з часником чи йодом або цибулевим соком. Для цього треба додати у воду 10 крапель йоду, або чайну ложку соку цибулі, або 10 крапель ялицевої олії.

Також ефективні інгаляції з ефірними маслами. Можна використовувати евкаліптову олію, соснове або ж ментолове масло. Потрібно додати 10-15 крапель на 100 мл гарячої води (температура води приблизно 60 градусів).

З трав дуже ефективно допомагають чебрець, материнка, лаванда, мати-й-мачуха, шавлія, ромашка.

Потрібно додати столову ложку суміші трав у 250 мл води і заварити. Також корисний збір з листя малини та м’яти. Потрібно залити склянкою окропу одну столову ложку сухої суміші трав, настоювати 3-5 хвилин на паровій бані.

При бронхіті дуже ефективна суміш квіток липи, малини та мати-й-мачухи. Розчин потрібно настояти на паровій бані 10 хвилин.

Настоянки

Чорний перець – чудовий антисептик та антиоксидант, покращує кровообіг і сприяє детоксикації організму. Його корисно вживати при кашлі та хворобах дихальних шляхів.

Для приготування лікувального засобу візьміть столову ложку меленого чорного перцю та одну склянку меду. Змішайте та вживайте по чайній ложці тричі на добу. Для підвищення загального тонусу можна взяти пів чайної ложки чорного перцю та додати його у склянку молока. Отриманий настій п’ють перед сном.

Тонізуючий та відхаркувальний ефект має кардамон. Він допомагає видалити з організму слиз, тому його використовують при лікуванні захворювань горла та дихальних шляхів.

Для полоскання рота настоянкою кардамону візьміть пів чайної ложки настоянки кардамону та кориці на одну склянку окропу. Цей настій лікує фарингіт, сухість у горлі, хрипоту.

Імбир є протизапальним, антисептичним, знеболювальним, потогінним, загоювальним і тонізуючим засобом.

Якщо у людини болить горло, то необхідно вичавити з нього дві чайні ложки соку, додати трошки солі та вживати перед їжею. Імбир також корисний при ангіні, ним можна полоскати рот.

Дуже часто в народній медицині використовують настоянку прополісу. Аби її приготувати, на 100 мл спирту потрібно взяти 20 г прополісу, подрібнити й перемішати. Розчин має настоятися протягом тижня, після чого його слід процідити і перелити в чисту пляшку з щільною пробкою. Доза прийому – 20-60 крапель на 50-100 мл води або молока.

Якщо нема часу настоювати, то в літрі кип’яченого молока можна розвести 50 г чистого подрібненого прополісу. Коли настоянка остудиться, її варто ретельно процідити і вживати по столовій ложці тричі на день.

Будьте здорові!

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.