Люди Статті

Водій франківського автобуса з маршруту № 27 став “людиною тижня”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Цього разу в постійній рубриці «Репортера» дуже неоднозначна подія і персонаж, який геть не хотів публічності. Не чиновник, не політик, не зірка, не відомий спортсмен, не герой і не злодій. Тут навіть імені не буде, ми вирішили його не давати, бо то не настільки важливо.

То чому він тут? Просто історія, в яку втрапив чоловік, наробила галасу на весь Франківськ, і щось подібне цілком може повторитись. Адже люди бувають різні й порозумітися їм буває страшенно важко, пише “Репортер”.

Якщо зовсім коротко, то минулого тижня водій комунального автобуса № 27 у Франківську на вимогу пасажирів силою вивів із салону жінку й, відбиваючись від неї, кілька разів її штовхнув. Хтось із очевидців зняв це на відео, розмістив у соцмережі й тут почався стандартний фейсбучний галас з усіх боків. Водія сварили, захищали, карали й жаліли…

Вже наступного дня на сторінці КП «ЕлектроАвто­Транс» у тому ж фейсбуці повідомили, що водій перевищив повноваження і його звільнили. Крик у соц­мережах не вщухав – тепер вимагали поновити чоловіка на роботі, бо, мовляв, так не можна. Втім, далі десятків коментарів справа не пішла – навіть на чергову смішну петицію до міської влади ніхто не спромігся.

Відважні франківські школярки потрапили у рубрику “людина тижня” (ФОТО)

За словами директора КП «ЕлектроАвтоТранс» Віталія Голутяка, водій звільнився за власним бажанням, бо розумів, що не правий і все одно звільнять. Про поновлення його на роботі наразі не йдеться.

У вівторок, 15 жовтня, на підприємстві пройшов позачерговий інструктаж з водіями. Люди понад годину обговорювали епізод з водієм маршруту № 27. Повторили всі правила як поводитись у таких ситуаціях. Голутяк каже, дирекція зробила все, що могла, аби подібна ситуація не повторилась.

А що ж трапилося? Бо на відео в соцмережі є лише фінал – водій бере пасажирку, виводить з салону, саджає на лавку на зупинці, вона намагається його вдарити, а він якщо не б’є, то таки добряче її штовхає – все є, але нічого не зрозуміло.

Із різних джерел «Репортер» склав більш-менш об’єктивну картину. Жінка була відчутно нетвереза, голосно говорила по телефону, при цьому матюкалася. Іншим пасажирам це не сподобалось, виник конфлікт, люди звернулись до водія, вимагали навести порядок, і то вже. Водій зателефонував диспетчеру. Там йому порадили викликати поліцію. Але обурений салон запізнювався на роботу та в інших важливих справах, сам наводити порядок не прагнув, чекати не хотів, і водій не витримав тиску – пішов розбиратися ще й доклав до жінки фізичну силу. Потім знову подзвонив диспетчеру, сказав, що конфлікт вичерпаний, автобус продовжує рух по маршруту. А далі в соцмережі з’явилося відео…

Голутяк каже, з неадекватними пасажирами їхні водії стикаються регулярно. Наприклад, автобус приїжджає на кінцеву, а в салоні спить п’яний чоловік. У такому разі водій повинен розбудити й попросити покинути салон. Не реагує – обережно допомогти вийти на зупинку. Це при умові, якщо людина не опирається.

Якщо є небезпека іншим пасажирам або комунальному майну – треба викликати поліцію. Також водій може відмовити пасажиру у перевезенні, якщо той у стані сильного алкогольного сп’яніння. Але насилу виводити не можна, навіть торкатися людини – чоловіка, жінки, групи жінок чи роти чоловіків – водій фактично не має права. Навіть на вимогу 99 % пасажирів у салоні. Бо ж вони потім у соцмережі завзято поламають списи, а водій може нарватися на кримінальне провадження, не кажучи про банальне звільнення з роботи.

Людина тижня за версією “Репортера” – Андрій Іванчук

До речі, за даними «Репортера», ту жінку добре знають франківські патрульні, адже часто буває не дуже твереза й дуже конфліктна. Але, на нашу думку, жінку – будь-яку – не можна вдарити навіть квіткою. Взагалі менших краще не ображати, незалежно від статі, це неправильно. Але водія таки шкода.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.