Люди Світ

Вчителька, яка побилась зі школяркою на Франківщині, обійшлася доганою

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У вівторок, 29 березня, відділ освіти Галицької РДА оголосив про результати службового розслідування. Йдеться про інцидент, який трапився 21 березня у Задністрянську – після баскетбольного турніру побилися 15-річна школярка з Делієвого Оляга Дем’яній та вчителька фізкультури у селі Насташине Уляна Комарницька. Цей випадок набрав розголосу, адже батько потерпілої розповів, як вчителька била дитину та тягала за волосся, а коли та впала і закривалась руками, – додавала колінами, куди влучала.

Проте вчительку не звільнили – все обійшлося доганою.

Crying-girl-miss-you-so-much-images

Виявилось, педагог не набагато старша за потерпілу – їй 19 років. Комарницька родом з Бурштина і вже рік працює вчителем фізкультури у школі села Насташине. Нагадаємо, 25 березня вчителька таки вибачилась перед Олею Дем’яній.

Батьки дівчинки вже написали заяву у поліцію, але її довелося забрати.

«Бабуся цієї вчительки зателефонувала і дуже просила забрати заяву. Вона сказала, що Уляна – сирота, просила не псувати їй життя, – каже Петро Дем’яній. – Ми забрали заяву з поліції. Але робимо це тільки через бабусю, бо вона дуже просила. Якби у моєї дитини був струс мозку чи щось серйозне, ми б не пробачили. А так досить того, що вчительку звільнили, бо їй не місце у школі».

Натомість Іван Матейко, начальник відділу освіти Галицької РДА, сказав, що Комарницьку не звільнили та навіть не збираються.

«Батьки дівчинки забрали заяву з поліції, претензій до вчителя вони не мають, – каже Матейко. – Вчитель і дитина дійшли згоди. Відділ освіти провів службове розслідування, була видана догана. Ніякої заяви на звільнення Комарницька не писала, це домисли. Вона працюватиме вчителем надалі. На цьому можна поставити крапку».

Додамо, що догана застосовується до працівника за порушення трудової дисципліни, тобто правил поведінки, яких необхідно дотримуватися під час виконання трудових обов’язків. За статтею 149 КЗпП, за кожне порушення трудової дисципліни може бути застосоване лише одне дисциплінарне стягнення. Тобто не можна оголосити працівникові догану і тут же його звільнити.

Нагадаємо, 21 березня у селищі Задністрянську Галицького району відбувся турнір з баскетболу між школами району. Третє місце посіла команда із села Делієве, в якій і грає Ольга Дем’яній. Дівчинці вдалися кілька кидків, тож була задоволена своєю грою. Тим більше, що команда перемогла суперників із села Насташине, які звикли бути першими. Але радість спортивному досягненню для Олі тривала недовго.

«Після змагань діти пішли в роздягалку, фізрук десь затримався. У цей час увірвалася вчителька фізкультури села Насташине разом зі своєю ученицею, – говорить батько потерпілої. – Вона почала розкидати дітей зі словами: «Ми вас тут зараз навчимо, як треба грати». При цьому нецензурно лаялась. Моя донька сказала, що її команда перемогла, бо вміє грати. Тоді вчителька взялася бити Олю. Схопила її за волосся, штовхнула до труби головою. Донька закрила обличчя руками, а та вдарила її до коліна головою, била по нирках, куди попало».

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні