Якщо є ваза, то і квіти, які в неї поставити, знайдуться. Отже, варто потурбуватись про вибір цього аксесуару, котрий здатен задавати тон та настрій. Форма, розмір, колір, зовнішній вигляд — все це впливає на сприйняття та може як доповнити дизайн, так і занадто сильно вирізнятись на його фоні. Важливо врахувати, що ваза повинна відповідати квітам, котрі в неї будуть ставитись.
Розмір і форма
Власне, це найперше, з чим варто визначитись, коли обираєте вази для квітів. Починати потрібно з розміру, адже рослини довше простоять і збережуть свіжість, якщо їм буде комфортно. В маленьку не варто ставити троянди з довгими стеблами, лілії чи хризантеми — це виглядатиме недоречно. Так само і навпаки: величезна ємність з куцими квітами — доволі дивне видовище. Оптимально мати декілька ваз — велику, середню, та малу. Універсального варіанту немає.
Тепер звертаємо увагу на форму. Сучасні вироби бувають досить чудернацькі. Але і стандартних форм вистачає. Найросповсюдженіші:
- циліндричні — проста, лаконічна форма. Виглядають такі надзвичайно елегантно. Підбирають їх для троянд, гладіолусів, кал;
- круглі. Бувають різні варіації, саме такі активно використовуються для створення композицій. Зазвичай в них ставлять невисокі квіти. Подібний букет виглядатиме сучасно, претензійно;
- геометричні. Всілякі квадратні, прямокутні, хвилясті. Вироби такого формату — невід’ємний атрибут сучасного стилю. В них ставлять стандартні букети чи композиції з гілок, бамбуку;
- «бокали». Це ваза на ніжці, котра має дуже неординарний вигляд. В них чудово виглядають кущові троянді, півонії, ромашки.
Не варто залишати ємність пустою, адже сьогодні є багато можливостей для її заповнення, у тому числі — квітами, створеними власноруч з паперу чи інших матеріалів. Сучасні вироби не ховають в куток серванту, вони являються повноцінним декоративним елементом.
Вибір матеріалу
Наступний момент, на який рекомендується звернути увагу, — це матеріал. Так, кришталеві мають надзвичайно вишуканий вигляд, їх можна назвати благородними. Вважаються універсальними, адже підходять до будь-якого стилю інтер’єру. Але все ж ідеально виглядають в класичному.
Порцелянові вази з давніх часів прикрашали палаци. Тому їх вигляд тяжіє до класики, античності, бароко. Скляні вироби універсальні. За рахунок прозорості вони здатні пристосовуватись до будь-якого стилю. Кришталево чиста вода додає світла. Але водночас такі вази мінімалістичні, скромні.
Варто звернути увагу і на керамічні, адже в їх дизайні зазвичай поєднуються етнічні мотиви, кантрі та колоніальний стиль. Менш популярні кам’яні та металеві. Ці моделі більше підходять під унікальні дизайн-проекти. До того ж вони не надто практичні.
Увага — кольору
Залежно від оформлення інтер’єру та оточуючого простору варто обирати колір вази. Особливо, якщо вона буде повноцінним декоративним елементом. Скляні та кришталеві, тобто прозорі, чи вироби в пастельних тонах красиво виглядають в приміщеннях класичного стилю.
Жовті, пісочні, коричневі та «під метал» чудово доповнюють африканський інтер’єр. Для античного варто обирати зелені, яскраво-червоні, чорні. Також тут будуть доцільні світло-коричневі, яскраво-жовті.
Якщо приміщення оформлене в японському стилі, то варто віддати перевагу чорно-білим ємностям. Для модерна актуальні коричнево-бежеві. Світлі відтінки чудово виглядають в лофті, хай-теку.
Звичайно, обираючи вазу, також варто враховувати власні уподобання, кольорову гаму, використану в кімнаті. А взагалі така ємність може бути дуже помітною, яскравою деталлю. Адже квіти асоціюються зі святом, гарним настроєм, веселощами.
Comments are closed.