Люди

В Прикарпаттяобленерго відсортовуватимуть тетрапак

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Прикарпатські енергетики, окрім звичної макулатури та батарейок,відсортовуватимуть тетрапак, пластик, скло, метал, які надсилатимуться на вторинну обробку.

Про це «Репортеру» розповіли у пресслубі компанії.

«Ідея програми ековідповідальності з’явилась під час підготовки до Всесвітнього дня вишиванки. У цьому році він проходив під гаслом «Землю предків передамо нащадкам, – розповідає Ольга Тишко, голова профкому обленерго. – Ми усвідомили, що можемо зробити більше для екології і почнемо із сортування сміття. Запросили до себе фахівців із компанії «SortSmart» та кафедри біології та екології ПНУ, які провели для енергетиків майстер-клас із сортування 15 видів відходів.

Довго не чекаючи, ми почали впроваджувати проект спочатку в центральному офісі, і якщо він буде успішним – то запровадимо таку ж ініціативу на філії».

Уже на цьому тижні усі індивідуальні урни працівників будуть замінені на картонні екоящики: для тетрапаку, металу, скла, пластику та окремо для побутових відходів та органіки.

Читайте також: У Франківську відкриють станцію сортування сміття

Також, для кращого засвоєння правил сортування, енергетикам запропонують розроблені у компанії роздаткові матеріали – буклети із візуалізацією правил.

Для того, щоб бути впевненими, що відходи із різних контейнерів врешті-решт не потраплять на один полігон, АТ «Прикарпаттяобленерго» уклало договори із екологічними компаніями.  «Віза-вторма» забиратиме у енергетиків на вторинну переробку макулатуру, скло та пластик, «Еко-Прикарпаття» забиратиме побутові відходи, які не підлягають переробці та органічні відходи, а компанія «SortSmart» вивозитиме на переробку тетрапак.

До слова, сортування сміття – це не перші кроки АТ «Прикарпаттяобленерго» у напрямку екологічної відповідальності.  Уже десятки років в компанії окремо відбирають для вторинної обробки макулатуру, батарейки, лампочки, пластмасу, металобрухт, відпрацьовані шини та оливу.

«Людина відповідальна за планету Земля. Це наш дім, це повітря, яким ми дихаємо, вода, яка є основою нашого життя. Щороку люди продукують тони пластику, який отруює середовище, – розповідає одна із організаторок акції Юлія Гапей. – Майстер-клас став першим кроком. Ми навчились розрізняти маркування та ознайомилися із основами сортування. Тепер уже розмірковуємо над тим, як витіснити пластик із повсякденного використання. Ми починаємо з себе і закликаємо прикарпатців до екологічно свідомої поведінки».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.